Україна отримає холодове обладнання вартістю 2,8 млн доларів США для ефективного зберігання вакцин від COVID-19

ЮНІСЕФ доставив першу партію холодового обладнання, придбаного за фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів, щоб підтримати пункти вакцинації по всій Україні.

25 Жовтень 2021
Термосумка для транспортування вакцин
UNICEF
Термосумка для транспортування вакцин

Київ, 25 жовтня 2021 р. Міністерство охорони здоров’я України у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки уряду США у контексті пандемії COVID-19 на національному рівні розпочинає безпрецедентне оновлення холодового обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин.

Для задоволення нагальних потреб 2,8 мільйона доларів, наданих USAID, будуть спрямовані ЮНІСЕФ на закупівлю прекваліфікованого ВООЗ обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин на базі закладів первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами.

За підтримки USAID обладнання отримають 3100 пунктів щеплень, 1034 із яких працюють на базі закладів первинної медичної допомоги, та 800 мобільних бригад.

Обладнання включає:

  • 5643 термоконтейнери;
  • 8100 термосумок;
  • 197 730 холодоелементів;
  • 27 486 пристроїв температурного моніторингу.

Перша партія обладнання була доставлена 30 вересня і включає 2700 термосумок, у яких вакцини від COVID-19 можуть зберігатися за температур від +2 до +8°C.

У подальшому це обладнання також можна буде використовувати для транспортування і зберігання вакцин, передбачених національним Календарем профілактичних щеплень.

Склад, де зберігаються термосумки
UNICEF

«Кожен повнолітній українець може вакцинуватися від COVID-19 вже сьогодні. У нас достатньо вакцин, аби вакцинувати 70% населення до кінця року. МОЗ очікує поставки вакцин ще у жовтні-грудні. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам безпечно зберігати і транспортувати все більшу кількість вакцин, які ми отримуємо», — зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України.

«Як найбільший донор програми COVAX уряд США пишається тим, що разом із Міністерством охорони здоров'я України, ЮНІСЕФ і міжнародною спільнотою здійснює ці історичні заходи, мета яких — швидко розширити доступ до вакцин проти COVID-19. Це інвестиція у розбудову систем холодового ланцюга в Україні допоможе забезпечити належні температурні умови транспортування вакцин і їх зберігання в закладах, які проводять вакцинацію. Завдяки цьому українці отримають кращий доступ до безпечних і якісних вакцин проти COVID-19, а також відбудеться зміцнення національної системи імунізації», — зазначив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

«Надійний холодовий ланцюг — запорука успіху будь-якої програми імунізації. Системне масштабне оновлення холодового ланцюга вже давно було на порядку денному в Україні. В ЮНІСЕФ ми раді підтримати цю важливу справу і вдячні уряду США за його цінний внесок, який уможливив це оновлення. Устаткування, яке ми починаємо доставляти, слугуватиме українцям у кампанії вакцинації проти COVID-19 і залишиться для підтримки національної програми імунізації», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Пакувальник складає термосумки в коробки
UNICEF

На сьогодні USAID виділив близько 10 мільйонів доларів на підтримку вакцинації в Україні та передав майже 2,2 мільйона вакцин від COVID-19 Україні безпосередньо в рамках COVAX.

Кошти, виділені USAID, також спрямовані на надання технічної допомоги та навчання відповідного медичного персоналу щодо безпечного зберігання та транспортування вакцин.

Задовольняючи найгостріші потреби, внесок USAID доповнить інвестиції Світового банку, ЮНІСЕФ, COVAX та уряду України в оновлення існуючої інфраструктури холодового ланцюга як для вакцинації від COVID-19, так і для вакцинації за Календарем профілактичних щеплень у подальшому.

Надання обладнання для ефективного та безпечного транспортування та тимчасового зберігання вакцин є частиною допомоги USAID у відповідь на пандемію COVID-19 на загальну суму понад 50 мільйонів доларів США від початку її спалаху в Україні.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.