U-Point - це U-Report у вашому місті!

27 Грудень 2022
Image
UNICEF

U-Report стає ще ближчим до молоді, відкриваючи локальні представництва в Україні. Розказуємо детальніше про те, що таке U-Point, яка з нього користь та як вже пройшло відкриття першого U-Point у Житомирі.
U-Point - це локальне представництво U-Report, що допоможе проєкту бути ще ближче до молоді. 27 грудня було відкрито перший U-Point у Житомирі, щоб надати нові можливості та розширити співпрацю з молоддю Житомирщини. Подію організували команди U-Report, громадської організації Youth UP та Молодіжного центру Житомирщини Kreativ Space за підтримки ЮНІСЕФ. Було запрошено молодь регіону та представників місцевої влади, які відповідають за молодіжну політику Житомирщини. На події розповіли про проєкт U-Report, сенс створення та користь U-Point, можливості проєкту для молоді Житомирщини.

“Відкриття U-Point - це важливий етап у роботі молодіжного центру. Адже наша робота базується на врахуванні думки молодих людей. U-Point – це не просто про дослідження думки молодих людей, а і простір для створення можливостей, проведення нетворкінгових подій”. Так коментує відкриття координаторка U-Point Вікторія Безсмертна.

Image
UNICEF

Навіщо створюється мережа U-Points. Яка їх ціль? 

U-Points мають на меті розширити співпрацю проєкту U-Report з молоддю у регіонах, залучити до проєкту ще більше молодої аудиторії через цікаві опитування, проєкти. Це регіональні підрозділи, що збирають думки молоді регіону з приводу різних важливих питань і доносять її до стейкхолдерів. U-Points допоможуть “тримати руку на пульсі” думок молоді з регіонів України, генерувати відповідні проєкти та можливості, що потребує молодь саме того чи іншого регіону. Надалі планується відкриття U-Points у Львівській та Київській областях.

Анастасія Волошина, координаторка молодіжних проєктів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) так пояснює причини створення U-Points:

“U-Points - це наші "агенти змін" у громадах, які завдяки своїм зв'язкам мають можливість залучати до проєкту U-Report молодь, враховуючи особливості регіону. Адже U-Points створюються на базі молодіжних центрів або регіональних організацій, що працюють з молоддю.
Одна з цілей таких U-Points - формувати локальні спільноти юрепортерів, де молодь може спілкуватися та обмінюватися ідеями і думками не тільки онлайн.

Також молодіжні центри або локальні ГО матимуть можливість, завдяки своєму розумінню локального контексту адаптувати проєкт U-Report під власний регіональний рівень.”

Image
UNICEF

Яка користь від U-Points для молоді?

Максим Луценко, голова правління ГО Youth UP, вбачає в U-Point для молоді можливість долучитися до великих змін у суспільстві та впливати на молодіжну політику. А власне для U-Report - розширення спільноти проєкту.

“По-перше, команди U-Points вивчають потреби молоді свого регіону, створюючи навколо  себе спільноту активної молоді. По-друге, U-Points роблять інструмент U-Report більш доступним для організацій та інституцій, що працюють з молоддю на регіональних, локальних рівнях. Додатково U-Points працюють над розширенням спільноти юрепортерів, що дасть змогу залучити ще більшу кількість молоді до участі у формуванні молодіжної політики. По-третє, U-Points - це місце для нетворкінгу та співпраці. Адже U-Points збирають запити від абсолютно різних інституцій, які працюють з молоддю, вони можуть ставати майданчиками для цікавих колаборацій та партнерств у громаді.”

Image
UNICEF

Контакти для медіа

Ольга Пустовіт
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opustovit@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.