Цього тижня в Україні внаслідок ще більш потужних атак загинули троє дітей

Заява Реджини де Домінічіс, Регіональної директорки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у країнах Європи та Центральній Азії

19 Квітень 2024
image
UNICEF

КИЇВ/ЖЕНЕВА, 19 квітня 2024 року. «Щонайменше троє дітей віком 6, 8 та 14 років загинули сьогодні внаслідок чергового обстрілу Дніпропетровської області. Ми висловлюємо щирі співчуття сім'ям загиблих та їхнім громадам.

Діти є і серед жертв смертоносної атаки на Чернігів, що сталася на початку цього тижня. Повідомляється, що внаслідок обстрілу міста було пошкоджено лікарню та заклад освіти. Жахливі руйнівні атаки посилилися по всій країні, і діти вимушені платити найдорожчу ціну на цій війні.

В Україні немає місць, повністю безпечних для дітей. Їхні домівки, школи, лікарні та цивільна інфраструктура, від якої залежить їхній добробут, зазнають безпрецедентних пошкоджень і руйнувань. 

Понад 1957 дітей по всій країні загинули або отримали поранення з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Це лише підтвердженні ООН випадки, а реальна кількість жертв, ймовірно, є більшою.

ЮНІСЕФ працює по всій Україні, в тому числі у прифронтових районах, щоб задовольнити нагальні гуманітарні потреби дітей і сімей, зокрема надаючи життєво важливі послуги й товари, а також психіатричну та психосоціальну підтримку після обстрілів.

Діти, їхні сім'ї та інфраструктура, від якої залежать дитячі життя, повинні бути надійно захищені. Понад усе діти в Україні потребують миру». 

Контакти для медіа

Деміен Ранс
Керівник відділу комунікацій та адвокації
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: drance@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.