ЮНІСЕФ обʼєднує зусилля з урядом України та місцевими органами влади для підтримки дітей та сімей у зимовий період

Підтримка передбачає надання грошової допомоги, зимового одягу для дітей та передачу генераторів на об'єкти критично важливої інфраструктури

08 Грудень 2023
Image
UNICEF

8 грудня 2023 року, Київ. ЮНІСЕФ активізує діяльність з підтримки вразливих категорій дітей та сімей в Україні, перед якими з настанням холодної пори року постають додаткові виклики. Нові атаки на об'єкти критичної інфраструктури спричинили перебої у наданні основних послуг, як-от електро-, тепло- та водопостачання. Наслідки таких перебоїв особливо відчутні для вразливих категорій дітей та їхніх сімей, які стикнулися з економічними труднощами через війну. В постраждалих від війни районах на сході та півдні України ситуація вкрай важка.  

Після нещодавнього схвалення Кабінетом Міністрів України ЮНІСЕФ та уряд України стали партнерами у наданні гуманітарної грошової допомоги. Програма грошової підтримки буде спрямована на найбільш вразливі родини в Україні, зокрема сім'ї з трьома і більше дітьми, родини з дітьми з інвалідністю, а також на одиноких батьків. Проєкт буде зосереджений насамперед на найбільш постраждалих від війни територіях у восьми прифронтових районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. 

«Нова ініціатива з надання грошової допомоги створена у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та наша робота з органами влади, спрямована на забезпечення функціонування критично важливої соціальної інфраструктури, допоможе мільйонам дітей в Україні та їхнім родинам пережити цю зиму», — наголосив Мунір Мамедзаде, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 

Image
UNICEF

Нове партнерство допоможе забезпечити найбільш вразливі родини в Україні життєво необхідною гуманітарною підтримкою. Вперше грошова допомога від ЮНІСЕФ буде спрямована на сім'ї, визначені Міністерством соціальної політики як «малозабезпечені». В такий спосіб поточна програма гуманітарної грошової допомоги від ЮНІСЕФ буде розширена на зимовий період, щоб допомогти вразливим дітям і їхнім родинам задовольнити нагальні та унікальні потреби. 

Крім того, ЮНІСЕФ продовжує співпрацювати з центральними та регіональними органами влади для забезпечення безперебійної роботи критично важливих об'єктів сфер водопостачання, опалення, охорони здоров'я та освіти, надаючи необхідне обладнання, зокрема генератори. 

ЮНІСЕФ також роздає зимові комплекти одягу для дітей та ковдри для їхніх родин. Сьогодні вже розподілено понад 20 800 комплектів зимового одягу для дітей у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Львівській, Миколаївській та Одеській областях. 

«Мільйони українських дітей вимушені долати серйозні виклики через те, що їхнє дитинство вкрадено. ЮНІСЕФ щодня працює з партнерами, місцевими органами влади та громадами, щоб гарантувати, що особливо вразливим дітям не доведеться й далі нести основний тягар цієї війни», — додав Мунір Мамедзаде. 

Image
UNICEF

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.