Заява виконавчої директорки ЮНІСЕФ Генрієтти Фор щодо дітей в Афганістані

23 Серпень 2021
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 23 серпня 2021 р. — «Сьогодні близько 10 мільйонів дітей в Афганістані потребують гуманітарної допомоги для виживання. За прогнозами, протягом цього року 1 мільйону дітей гостро бракуватиме їжі, і без допомоги вони не виживуть. Приблизно 4,2 мільйона дітей не навчаються, у тому числі понад 2,2 мільйона дівчат. З січня ООН задокументувала понад 2000 серйозних порушень прав дітей. Приблизно 435 000 дітей та жінок є внутрішньо переміщеними особами.

Це сумна реальність, у якій змушені жити діти Афганістану, і ситуація не змінюється, якими б не були політичні події та зміни в уряді.

Ми очікуємо, що гуманітарні потреби дітей та жінок у найближчі місяці зростуть на тлі руйнівних соціально-економічних наслідків пандемії COVID-19, настання зими та сильної посухи — і, як наслідок, дефіциту води.   

Саме тому, провівши 65 років в Афганістані з метою покращити життя жінок і дітей, ЮНІСЕФ і надалі там працюватиме в цей час. Ми щиро віддані дітям країни, для них потрібно ще чимало зробити.  

Мільйонам дітей і надалі потрібні будуть критично важливі послуги, зокрема медицина, пункти вакцинації проти поліомієліту та кору, харчування, захист, житло, вода та санітарія. В останні роки вдалося досягти значних успіхів у розширенні доступу дівчат до освіти — надзвичайно важливо утримати ці здобутки та продовжити адвокацію, щоб усі дівчата в Афганістані отримали якісну освіту.

Наразі ЮНІСЕФ розширює програми, що рятують життя для дітей та жінок — зокрема шляхом надання медичних послуг, харчування та водопостачання внутрішньо переміщеним родинам. Ми сподіваємося розширити цю діяльність і на ті сфери, які раніше не могли включити через незахищеність.

Ми закликаємо Талібан та інші сторони забезпечити, щоб у ЮНІСЕФ і наших гуманітарних партнерів був безпечний, своєчасний і безперешкодний доступ для забезпечення будь-яких потреб дітей Афганістану. Крім того, усі суб’єкти гуманітарної діяльності повинні мати можливість діяти відповідно до гуманітарних принципів гуманності, нейтралітету, неупередженості та незалежності.

Наша відданість дітям Афганістану беззаперечна, а наша мета — забезпечити дотримання та захист прав кожної дитини».

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.