Конференція ЮНІСЕФ об’єднала зацікавлені сторони для обговорення викликів системи соціальних послуг в Україні

17 Вересень 2020
Міжнародна конференція “Соціальні послуги для сімей з дітьми у громадах”
UNICEF

15-17 вересня відбулася міжнародна конференція “Соціальні послуги для сімей з дітьми у громадах”, яка об’єднала представників Уряду, місцевого самоврядування, експертів, представників міжнародних та недержавних організацій. Завдання конференції — синхронізувати зусилля та спільно визначити вектори подальшої роботи у побудові ефективної системи соціальних послуг та захисту прав дитини на місцевому рівні. 

Простір для обговорення організував Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Німецького уряду та Німецького банку розвитку (KfW), у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Світовим Банком та Радою Європи. 

Програма конференції була побудована навколо чотирьох основних тем: принципи і технології надання соціальних послуг, бюджетування соціальних послуг, кадрове забезпечення сфери, інновації у системі соціальних послуг. А головною аудиторією конференції стали професіонали, які організовують надання соціальних послуг на місцях - очільники органів місцевого самоврядування, менеджери структурних підрозділів, керівники установ, які надають соціальні послуги, фахівці із соціальної роботи, викладачі, які готують професійні кадри.

Реформа децентралізації посилює роль громад, зокрема у сферах захисту прав дітей, надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи. Така локалізація наближає послуги до найбільш вразливих категорій населення, але створює для громад і нові виклики. Ми усі - Уряд, органи місцевого самоврядування, міжнародні організації, експертне середовище, об’єднуємось, щоб спільно забезпечити сталість, безперервність і розвиток соціальної підтримки,” — повідомила Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України. 

Учасники обговорили виклики координації соціальної системи у громадах із поточними державними реформами, зокрема, реформою децентралізації, шукали  креативні рішення для якісної трансформації системи надання соціальних послуг, обмінювались дієвими практиками. 

Найчастіше піднімались питання кадрового забезпечення та підвищення кваліфікації спеціалістів, фінансування соціальних послуг, викликів у питаннях правового регулювання, міжсекторальної взаємодії, формування попиту на соціальні послуги серед населення. Також представники громад цікавились, з чого починати побудову системи соціальних послуг та як її розвивати. 

“Наслідки COVID-19 загострили потребу сімей і дітей у соціальних послугах. Для України, де досі триває процес трансформації системи соціальних послуг на місцевому рівні, це стало серйозним випробуванням. Але в той же час, це поштовх до розвитку і змін, яким ми маємо скористатись,” — зазначила Лотта Сильвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. 

«Рада Європи сприяє розвитку соціальних прав людини у рамках Плану дій для України на 2018-2021 рр., зокрема, у межах реалізації Проєкту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні». Тому такі заходи важливі для координації між партнерами, впровадженню кращих практик і стандартів Ради Європи, підвищенню рівня обізнаності людей про соціальні права та Європейську соціальну хартію. Це допомагає розвитку в Україні дійсно доступної, справедливої і, головне, дієвої системи надання соціальних послуг», — прокоментувала Олена Литвиненко, Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Мультимедійний контент

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook