Уряд Німеччини виділив 10 мільйонів євро на розвиток соціальних послуг і відповідь на COVID-19 у громадах на сході України

19 Лютий 2021
image
UNICEF

22 лютого 2021 року, КИЇВ. – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розширює проект СПІЛЬНО, спрямований на розвиток послуг для сімей із дітьми у громадах на сході Україні. Протягом наступних двох років Німецький уряд через Німецький банк розвитку (KfW) виділить для реалізації проекту 10 млн євро.  Грант є частиною проекту „Сприяння соціальним послугам на сході України на тлі спалаху захворювання Covid-19” Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Упродовж 2019–2020 років ЮНІСЕФ розпочав проект “СПІЛЬНО. Соціальні послуги для сімей у громадах” у 12 пілотних громадах на сході України. Тепер проект буде доповнено новими напрямами та розширено на низку нових громад у Донецькій та Луганській областях. Проект націлений на пошук найкращих практик надання соціальних послуг у нещодавно об'єднаних громадах, допомагаючи місцевому врядуванню реалізувати повноваження, передані їм під час децентралізації. Найкращі практики проекту будуть універсальними для застосування по всій країні, тим самим будуть корисними не лише громадам в Луганській та Донецькій областях.

Проект працюватиме над безпосереднім розвитком соціальних послуг у громаді, просуватиме цінності інклюзивної освіти, покращуватиме фізичну доступність закладів освіти, сприятиме громадській активності молоді та забезпечуватиме доступ до чистої та безпечної води. Усе це в комплексі сприятиме соціальній згуртованості та благополуччю громади. 

Проект охопить більш ніж півмільйона мешканців Луганської та Донецької областей. Діяльність проекту буде передусім спрямована на покращення соціального благополуччя сімей із дітьми, зокрема тих, що виховують дітей із інвалідністю, внутрішньо переміщених та інших уразливих родин.  

Зокрема проект допоможе будувати у громадах систему соціальних послуг, яка визначатиме потреби сім’ї, знаходитиме ризики та вчасно на них реагуватиме за допомогою відповідних послуг. 

Проект також покращуватиме якість та доступність інклюзивної дошкільної та cередньої освіти, у тому числі через навчання освітян методикам роботи із дітьми з особливими освітніми потребами, модернізацію приміщень закладів освіти для забезпечення їх фізичної доступності для дітей із інвалідністю.

Для запобігання потраплянню у складні життєві обставини, а також для сприяння соціальній згуртованості проект запропонує низку можливостей для дітей та молоді. Зокрема йдеться про розвиток життєвих навичок, відновлення молодіжних центрів, розвиток спорту, залучення молоді до прийняття рішень та реалізації власних соціальних підприємств.  

Окремим важливим компонентом стане забезпечення доступу до чистої питної води у громадах, які цього потребують, через підтримку компаній водопостачання. Всі компоненти проекту спрямовані прямо чи опосередковано на підтримку людей, які постраждали від наслідків пандемії Covid-19. У тому числі через забезпечення захисних засобів для працівників соціальної сфери, інформаційно-просвітницькі заходи у школах та молодіжних центрах, постачання безпечної води для особистої гігієни, мотивацію молодих людей ставати "послами" серед однолітків для зниження ризиків дискримінації молоді, яка захворіла на COVID-19.

«COVID-19 поглибив кризу в регіонах, які вже понад шість років потерпають від збройного конфлікту. За останній рік запит на соціальні послуги у громадах на Сході України суттєво виріс. Органи місцевого самоврядування стикаються із необхідністю екстреного реагування і водночас із потребою в побудові цілісної системи, що служитиме запобіганню труднощам у сім'ях з дітьми. Це виклик, на який і має дати відповідь наш проєкт. Важливо побудувати середовище, в якому сім’ї відчуватимуть підтримку й впевненість, в якому кожна дитина, у тому числі дитина з інвалідністю, зможе безперешкодно навчатися й розвиватися, залишаючись при цьому зі своєю родиною», - зазначила Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. 

«Україна перебуває на дуже важливому етапі перебудови системи соціальних послуг і адаптації послуг до потреб мешканців громад. Від того, як місцеве самоврядування впорається із цим завданням, залежить благополуччя вразливих категорій населення і громади загалом. У цей переломний момент уряд Німеччини стає партнером для областей України, чиї сили відбирає збройний конфлікт і наслідки пандемії. Ми віримо, що наступні два роки принесуть довготривалі результати, сталість яких громади зможуть підтримувати та примножувати самостійно», - зазначила Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен

Зараз триває відбір нових громад, які разом із  деякими громадами попереднього раунду братимуть участь у проекті. Зацікавлені об’єднані територіальні громади Луганської та Донецької областей, які зараз не залучені до проекту “СПІЛЬНО”, можуть до 10 березня подати заявку на участь за посиланням http://bit.ly/EastCommunities

***

Для отримання додаткової інформації про проекти Німецького уряду, будь ласка, дивіться: https://kiew.diplo.de/ua-uk/themen/wirtschaft/-/1337286

image

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.