В Україні стартує проєкт навчання для спеціалістів служб у справах дітей

30 Вересень 2021
UNICEF
Презентація всеукраїнського освітнього проєкту із розвитку спеціалістів служб у справах дітей.

Громадська спілка “Українська мережа за права дитини” у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Національною соціальною сервісною службою України та Київським Університетом ім. Бориса Грінченка запускають проєкт навчання для спеціалістів служб у справах дітей.

Проєкт допоможе підвищити кваліфікацію спеціалістів у новостворених територіальних громадах, аби вони могли ефективно представляти і захищати права дітей на місцях, тим самим попереджаючи їх потрапляння в інституції. 

“Щороку до інтернатів в Україні потрапляють тисячі дітей. Ця цифра свідчить про недоліки в системі превенції та своєчасної підтримки вразливих сімей. Реформа децентралізації дозволила наблизити соціальні послуги до сімей, ефективніше виявляти труднощі сімей та вчасно на них реагувати. Тепер важливо посилити спроможність фахівців соціальної роботи та фахівців служб у справах дітей на місцях, дати їм практичні інструменти для роботи із родинами. У цьому і є роль нашого проєкту”, - зазначила Наіра Аветісян, керівник секції захисту прав дітей ЮНІСЕФ в Україні. 

Проєкт складатиметься з двох етапів. На першому етапі 50 регіональних представників пройдуть навчання за програмою, розробленою експертами ЮНІСЕФ, Української мережі за права дитини та Київського університету імені Б. Грінченка. Після успішного завершення навчання, учасники отримають сертифікацію тренерів.

На другому етапі тренери проводитимуть навчання для 2500 спеціалістів служб у справах дітей у територіальних громадах. Процес буде контролюватися експертами Української мережі за права дитини.

“Ціль проєкту та навчання - систематизувати алгоритми дій у вирішенні ситуацій, - зазначила Дар`я Касьянова, голова правління ГС “Українська мережа за права дитини”. - Важливо навчити «зводити» норми різних законів і підзаконних актів, розуміти напрями роботи служб у справах дітей, повноваження і питання, які служби вирішувати не компетентні. Ми прагнемо продемонструвати цінність і важливість системи соціального захисту дітей на рівні територіальних громад.

За останні два роки служби у справах дітей були сформовані у 1439 територіальних громадах. До кінця 2021 року на роботу до них  будуть прийняті майже чотири тисячі спеціалістів, які будуть опікуватися сім’ями з дітьми. Більшість з них поки що не знають як краще надавати належну підтримку вразливим сім’ям з дітьми. Щоб ефективно вирішити ці проблеми партнери проєкту вирішили розробити базову програму навчання та створити мережу тренерів для соціальних служб.

«Професійна компетентність працівників служб у справах дітей територіальних громад та фахівців соціальної роботи безумовно є головним чинником ефективної роботи по забезпеченню дотримання прав дитини. Більшість територіальних громад тільки у 2021 році сформували відповідні служби і перебрали на себе функції захисту прав дитини. Багато нових людей прийшло на роботу до цих служб і зараз нашим першочерговим завданням спільно з нашими партнерами – дати відповідні знання, сформувати навички та інструменти їх роботи. Цим ми і будемо займатись під час реалізації цього проєкту».

Поява в Україні сучасних та ефективних служб у справах дітей, які, до того ж, будуть доступні в будь-якому місті або маленькому селі, дозволить вивести на новий рівень вирішення багатьох проблемних питань у сфері захисту прав дитини. Це може стати можливим лише завдяки навчанню новопризначених спеціалістів спільними зусиллями держави, міжнародних та українських громадських організацій  ОГС, та навчальних закладів.

Реалізацію проєкту заплановано на період з жовтня по грудень 2021 року.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.