ЮНІСЕФ: для майже 77 мільйонів учнів школи залишаються закритими вже 18 місяців від початку пандемії

Соціальні мережі ЮНІСЕФ та його партнерів припинили роботу на 18 годин, щоб звернути увагу на закриття шкіл, яке триває вже 18 місяців, і закликати світ: Якнайшвидше відкрийте школи!

17 Вересень 2021
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 17 вересня 2021 року: Відповідно до останніх даних, оприлюдненим ЮНІСЕФ, через вісімнадцять місяців від початку пандемії COVID-19 у шести країнах світу школи залишаються закритими майже для 77 мільйонів учнів.

За результатами аналізу, Бангладеш, Філіппіни та Панама є одними з країн, у яких школи залишалися закритими найдовше. Загалом, за оцінками, 131 мільйон учнів у 11 країнах пропустили більше ніж три чверті очного навчання. Близько 27 відсотків країн світу продовжують повністю або частково тримати школи закритими.

«У той час як у багатьох країнах світу поновлюються заняття, мільйони учнів приступають до третього навчальний року, навіть не заходячи до класів, – зазначає Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. - Втрати, які школярі несуть через неперебування у школі, можливо, не вдастсья компенсувати ніколи».

Щоб привернути увагу до 18 місяців втраченого навчання, відкладеного потенціалу, невизначеного майбутнього та закликати уряди якнайшвидше відкрити школи, ЮНІСЕФ та його партнери закрили свої онлайн ресурси на 18 годин цього четверга починаючи з 13:00 за Гринвічем.

Закриття шкіл зумовило невидиму кризу для дітей. Окрім відставання у навчанні, багато дітей втрачають можливість харчуватися у школі та отримувати планові щеплення, відчувають соціальну ізоляцію та підвищену тривогу, а також зазнають зловживань та насильства. Для деяких дітей закриття шкіл призвело до повного припинення навчання, залучення до дитячої праці та дитячих шлюбів. Багато батьків були вимушені зробити перерву в роботі, оскільки їм потрібно було забезпечувати навчання своїх дітей та догляд за ними. Деякі повністю втратили роботу, що підштовхує їхні сім’ї до бідністі та створює глибоку економічну кризу.

Хоча дистанційне навчання стало рятувальним колом для мільйонів школярів, доступ до технологій та якість навчальної програми були нерівномірними навіть на рівні однієї громади або міста.

Досвід показує, що школи не є головними епіцентрами передачі інфекції, і що їх можна тримати відкритими для очного навчання. ЮНІСЕФ закликає уряди, органи місцевого самоврядування та адміністрації шкіл якнайшвидше відкрити школи та вжити всіх можливих заходів для пом’якшення передачі вірусу в школах, зокрема:

  • Впровадження практик носіння масок школярами та освітянами відповідно до національних та місцевих настанов;
  • Забезпечення засобами для миття рук та/або засобами для дезінфекції рук;
  • Часте прибирання поверхонь та об’єктів загального користування;
  • Забезпечення належної та відповідної вентиляції;
  • Тримання учнів та вчителів у невеликих групах, які не змішуються; розведення в часі моменту початку занять, перерви, відвідування туалетів, харчування та завершення занять; організація днів відвідування школи групами учнів по черзі;
  • Налагодження механізмів обміну інформацією з батьками, учнями та вчителями;
  • Хоча це не є обов’язковою умовою для повторного відкриття шкіл, вчителі повинні бути вакциновані від COVID-19 у пріоритетному порядку після медичних працівників, які перебувають на передовій, та осіб з груп ризику, щоб захистити їх від зараження вірусом під час контактів з великою кількістю людей.

Щоб підтримати ці зусилля, ЮНІСЕФ сприяв підготовці міжгалузевої Рамкової програми для повторного відкриття шкіл, щоб надати практичні та гнучкі поради для національних та місцевих органів влади та підсилити їхні зусилля щодо повернення учнів до очного навчання.

«Криза в освіті досі з нами, і з кожним днем, коли в класм не приходять учні, згубні наслідки загострюються, – наголосила Г.Фор, – Ми не дозволимо світові ігнорувати цю кризу. Наші канали мовчать, але наше послання голосне: Кожна громада у всіх куточках світу має якнайшвидше відкрити школи. Школи мають закриватись останніми та відкриватись першими. Ми повинні почати ставити на перше місце інтереси кожної дитини. Це означає повернення учнів до класів у всіх випадках, окрім найекстремальніших».

#####

Примітки для редакторів:

Уряд Бангладеш розпочав відкриття початкових, середніх та вищих середніх навчальних закладів у країні з 12 вересня 2021 року.

Уряд Панами розпочав відновлення початкової, середньої та вищої середньої освіти у гібридному форматі в червні 2021 року.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503882951
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.