Навчальний рік в Україні завершується на тлі трагічних подій: загибелі дітей, порожніх класів та руйнування навчальних закладів
17 відсотків «безпечних шкіл» на сході України, підтримку яким надавав ЮНІСЕФ, пошкоджено або знищено

- Доступно:
- Українська
- English
КИЇВ/НЬЮ-ЙОРК, 4 травня 2022 року: Щонайменше кожна шоста школа на сході України, яким ЮНІСЕФ надавав підтримку, була пошкоджена або зруйнована з початку війни, включаючи Початкову школу № 36 – єдину «безпечну школу» в Маріуполі. Це підкреслює руйнівний вплив конфлікту на життя та майбутнє дітей.
Тільки за минулий тиждень від атак постраждали дві школи. 15 з 89 пошкоджених або зруйнованих шкіл є частиною проекту «Безпечні школи», що реалізується разом із Міністерством освіти і науки насамперед як відповідь на напади на дитячі садки та школи на Донбасі, де збройний конфлікт триває з 2014 року.
З початку війни в лютому сотні шкіл у всій країні постраждали внаслідок використання важкої артилерії, авіаударів та іншої вибухової зброї в населених пунктах, тоді як інші використовуються як інформаційні центри, укриття, центри постачання допомоги або для військових цілей.
«Початок навчального року в Україні давав надію та обіцяв повернення до нормальності після тривалих перебоїв з навчанням у зв’язку з COVID-19», – підкреслила Міхаела Бауер, заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні. «Натомість сотні дітей були вбиті, а навчальний рік закінчується на тлі закриття класів через війну та руйнування навчальних закладів».
Для дітей, які постраждали від кризи, школа має ключове значення: вона може забезпечити їм безпечний простір і подобу нормальності в найважчі часи, а також гарантувати, що діти не зазнають втрат на все життя через пропущене навчання. Освіта також може стати порятунком, надаючи дітям доступ до інформації про ризики смертоносних вибухових боєприпасів і забезпечуючи їм та їхнім батькам доступ до основних медичних та психосоціальних послуг.
«Саме від забезпечення доступу до освіти залежить, що будуть відчувати мільйони дітей: надію чи відчай, – додала Бауер, – Освіта має вирішальне значення для їхнього майбутнього і для майбутнього всієї України».
Разом із партнерами ЮНІСЕФ працює над тим, щоб охопити якомога більше дітей безпечними та відповідними можливостями для навчання. Наша діяльність включає:
- Міністерство освіти і науки за підтримки ЮНІСЕФ під час пандемії COVID-19 розробило платформу «Всеукраїнська школа онлайн» для учнів 5-11 класів, яка охоплює понад 80 тисяч переміщених учнів усередині України.
- На десятках станцій харківського метро, де діти змушені були ховатися та шукати безпеки, волонтери за підтримки ЮНІСЕФ облаштували приміщення, де вчителі, психологи та спортивні тренери регулярно грають і займаються з дітьми.
- Випуски нового Дитячого онлайн-садку НУМО за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки регулярно набирають сотні тисяч переглядів.
- Триває цифрова кампанія з навчання ризикам, пов’язаним з вибуховими боєприпасами (EORE), створена ЮНІСЕФ разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій, нею охоплено 8 мільйонів користувачів онлайн.
- Майже 250 тисяч дітей скористалися матеріалами для навчання, наданими ЮНІСЕФ для притулків, станцій метро та інших місць, де приймають переміщених дітей.
- Для задоволення потреб дітей, які виїхали з України, ЮНІСЕФ підтримує уряди та муніципалітети щодо залучення дітей до національних шкільних систем, а також розвитку альтернативних шляхів навчання, включаючи цифрове навчання.
«Незважаючи на жах війни, ми зробили вражаючу роботу, щоб діти могли продовжувати вчитися», – підсумувала Мікаела Бауер. «Зрештою, необхідно припинити бої, щоб можна було відбудувати навчальні закладі, а школи знову стали безпечними та цікавими місцями для навчання».
Діти та школи мають бути захищені відповідно до міжнародного гуманітарного права. Сторони конфлікту повинні вживати заходів для уникнення застосування вибухової зброї в населених пунктах та використання навчальних закладів у військових цілях.
Контакти для медіа
Мультимедійний контент
Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Facebook, Instagram , Twitter та TikTok.