Чи доступна ваша школа? ЮНІСЕФ запрошує школи оцінити та взяти участь у проєкті, аби покращити доступність

16 Листопад 2021
image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) пропонує школам Донеччини і Луганщини оцінити свою доступність: інклюзивність, архітектурну доступність, проаналізувати потреби для покращення послуг для дітей з інвалідністю. На основі заповнених анкет буде відібрано заклади освіти, яким ЮНІСЕФ допоможе покращити умови для дітей з особливими освітніми потребами.

Ідею реалізовують в рамках проєкту ЮНІСЕФ “Спільно-2. Розвиток соціальних послуг, молодіжної участі та якісної освіти”.

Мета – проаналізувати проблеми й покращити архітектурну доступність закладів освіти на території Донецької та Луганської областей. А також – підвищити обізнаність освітян і спеціалістів ІРЦ про те, що таке універсальний дизайн в освіті, як використовувати МКФ і як це підвищує якість інклюзивної освіти.

Адже, за даними Держстату, станом на початок 2021 року в Україні налічується – 162,923 дітей з інвалідністю до 18 років, з них тільки 74,354 навчаються у денних закладах загальної середньої освіти. 

Анкету можна заповнити до 30 листопада 2021 року за посиланням. Так, серед запитань:

  • Про статистику: кількість інклюзивних класів у школі, асистентів вчителя, дітей з інвалідністю на індивідуальній формі навчання та в інклюзивних класах, дітей з порушеннями зору, слуху чи опорно-рухового апарату;
  • Про доступність: входи до території і шляхи руху, зовнішні сходи і пандус, внутрішні сходи й пандус;
  • Про аналіз потреб: чого не вистачає вашому закладу освіти для того, щоб стати більш доступним для учнів з особливими освітніми потребами?

Важливо: в анкеті немає правильних чи неправильних відповідей, натомість правдива інформація допоможе оцінити доступність у школах і вчасно її розвинути. Все – щоб допомогти дітям з інвалідністю безбар'єрно навчатися у школах.

Якщо виникають питання щодо заповнення анкети, можна звертатися до Євтушенко Ілони Анатоліївни (номер телефону: 066-627-45-95, е-mail: spilno-2@ukr.net).

Аби оцінити доступність закладу освіти, організатори також рекомендують залучити дітей, у тому числі з інвалідністю, а також їхніх батьків. Документи, які допоможуть під час заповнення анкети:

  1. Державні будівельні норми. Інклюзивність будівель і споруд ДБН В.2.2-40:2018;
  2. Допоміжні засоби навчання;
  3. Універсальний дизайн: сторінка у Facebook, сайт;

Проект СПІЛЬНО реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW) у партнерстві з ГО "Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України", Департаментами освіти і науки Донецької та Луганської облдержадміністрацій.

 

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.