Новорічні немовлята: за оцінками ЮНІСЕФ, у перший день нового року на світ з'являться понад 370 000 дітей

Перегортаючи сторінку календаря на 2021 рік, ЮНІСЕФ присвячує 75-й рік свого існування переосмисленню нашого світу в інтересах дітей заради їхнього кращого майбутнього.

31 Грудень 2020
image
UNICEF

За оцінками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у перший день нового року в усьому світі народяться 371 504 дитини.

З настанням 2021 року ЮНІСЕФ вкотре святкує появу 1 січня нових життів. Фіджі у Тихому океані вітатиме першу дитину 2021 року народження. У Сполучених Штатах прийматимуть останню дитину, яка народиться в цей день. У світовому масштабі більше половини першосічневих дітей з'являться на світ у 10 країнах: Індії (59 995), Китаї (35 615), Нігерії (21 439), Пакистані (14 161), Індонезії (12 336), Ефіопії (12 006), Сполучених Штатах (10 312), Єгипті (9455), Бангладеш (9236) і Демократичній Республіці Конго (8640).

Загалом, за оцінками, в 2021 році народяться 140 млн дітей. Передбачається, що середня тривалість їхнього життя складе 84 роки.

«Діти, народжені сьогодні, побачать світ, який сильно відрізняється від того, яким він був рік тому. І настання нового року дає змогу переосмислити його, — заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Народжені в цей день діти успадкують світ, який ми починаємо будувати для них сьогодні. Давайте зробимо 2021-й роком, коли ми почнемо створювати більш справедливий, більш безпечний і більш здоровий світ для дітей».

У 2021 році також святкуватимемо 75-ту річницю ЮНІСЕФ. Протягом усього року Дитячий фонд ООН та його партнери відзначатимуть цю подію, проводячи найрізноманітніші заходи і роблячи заяви про захист дітей від конфліктів, хвороб і ізоляції, ведучи боротьбу за їхнє право на виживання, здоров'я й освіту, яка триває вже три чверті століття.

Найпопулярніші імена дітей

в окремих країнах

у часи створення ЮНІСЕФ*

Чоловічі

 

 

 

Жіночі

Австралія

Джон

Маргарет

Німеччина

Ханс

Рената

Данія

Ерік

Крістен

Ізраїль

Моше

Естер

Іспанія

Хосе

Марія Кармен

Китай

Мін

Шулань

Корея

Йон Хо

Йон Ча

Польща

Ян

Марія

Росія

Іван

Марія

Об’єднане Королівство

Джон

Маргарет

Сполучені Штати

Джеймс

Мері

Франція

Жан

Марі

Хорватія

Іван

Марія

Японія

Масару

Казуко

«Сьогодні, коли світ стикнувся з глобальною пандемією, економічним спадом, зростанням бідності й поглибленням нерівності, потреба в роботі ЮНІСЕФ велика як ніколи, — запевнила Генрієтта Фор. — Упродовж останніх 75 років під час усіх конфліктів, переміщень, стихійних лих і криз ЮНІСЕФ працював в інтересах дітей усього світу. У новому році ми підтверджуємо свої зобов'язання щодо захисту дітей, відстоювання їхніх прав і забезпечення того, щоб голоси дітей були почуті, хоч де вони мешкають».

У відповідь на світову пандемію ЮНІСЕФ розпочав кампанію Reimagine — глобальну спробу запобігти перетворенню пандемії COVID-19 на тривалу кризу для дітей. У межах цієї кампанії ЮНІСЕФ звертається до урядів, громадськості, донорів і приватного сектору із настійним закликом долучатися, щоб спільно реагувати, відновлювати та переосмислювати світ з метою зробити його досконалішим після пандемії.

🕗2021 💥Нові можливості. 💪Нові виклики. 🙏Нові надії. Давайте спільно зробимо 2021 першим роком в інтересах усіх дітей👶 #ДляКожноїДитини

Posted by UNICEF Ukraine on Friday, January 1, 2021

🕗2021 💥Нові можливості. 💪Нові виклики. 🙏Нові надії. Давайте спільно зробимо 2021 першим роком в інтересах усіх дітей👶 #ДляКожноїДитини

Posted by UNICEF Ukraine on Friday, January 1, 2021

 

Примітки 

* Дані про імена дітей підготував д-р І. Нік із Американського товариства імен. Країни і території включені з огляду на наявні статистичні дані, зібрані й опубліковані регіональними або національними урядовими установами.

Щоб переглянути повні оціночні дані про народження дітей у 236 країнах і територіях, перейдіть на цю сторінку.

У своїх оцінках ЮНІСЕФ використовував дані систем реєстрації актів цивільного стану та представницьких на національному рівні обстежень домогосподарств для приблизного визначення часток народження дітей за місяць і день у цих країнах.

ЮНІСЕФ використав дані про число живонароджених дітей за рік і період очікуваної тривалості життя з останнього переглянутого видання доповіді Світові демографічні перспективи ООН (2019 рік) для визначення числа дітей, які народяться 1 січня 2021 року, і когортної очікуваної тривалості їхнього життя.

Щоб завантажити фотографії для статті, перейдіть на цю сторінку.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.