ЮНІСЕФ разом з партнерами запрошують дорослих та дітей надолужити пропущені щеплення протягом Міжнародного тижня імунізації

27 Квітень 2023
Image
UNICEF

КИЇВ, 27 квітня, 2023 рік — Протягом Міжнародного тижня імунізації, який триватиме з 24 до 30 квітня, мобільні бригади Міністерства охорони здоровʼя України запропонують можливість зробити щеплення дітям та дорослим на більш як 30 дитячих точках «Спільно» від ЮНІСЕФ по всій Україні. Відвідувачі зможуть отримати щеплення за календарем та надолужити пропущені, щоб захиститись від інфекцій. 

«ЮНІСЕФ закликає батьків перевірити, чи отримали вони та діти усі необхідні щеплення, та пріоритизувати вакцинацію під час війни. Ми рекомендуємо протягом тижня імунізації звернутися до свого сімейного лікаря і надолужити пропущені дози. Ви також можете завітати з дітьми на точки ЮНІСЕФ "Спільно", щоб зробити щеплення та дізнатися більше про вакцинацію.  Надолужити пропущені щеплення особливо важливо з огляду на  випадки захворювання на кір в Україні. Отримати консультацію щодо вакцинації можна на гарячій лінії "Спільно до здоров'я". Що більше людей захищають себе та своїх дітей, то менший ризик для здоров'я та життя всіх маленьких українців», — наголосив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

На точках «Спільно» діти та дорослі можуть зробити щеплення від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. З переліком дитячих точок «Спільно», де мобільні бригади Міністерства охорони здоров'я робитимуть щеплення, можна ознайомитися за цим посиланням. На дітей також чекають вікторини та розмальовки на свіжому повітрі. Тут також будуть фотозони, подарунки та інформаційні матеріали для дорослих про вакцинацію.

«Повномасштабна війна поставила перед Україною безліч нових викликів, проте ми ні на день не зупиняли вакцинацію, адже розуміємо, наскільки важливо захистити найдорожче – наших людей і особливо – дітей. Завдяки самовідданій праці медиків, потужній і надійній підтримці з боку міжнародних партнерів, система охорони здоров’я встояла. Партнери допомогли з забезпеченням вакцинами, передали холодове обладнання для їхнього зберігання, автомобілі – для транспортування, а також автобуси для проведення вакцинації. Закликаємо українців бути свідомими, дбати про здоров’я і за першої нагоди робити щеплення, адже вони, дійсно, рятують життя», – заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

ЮНІСЕФ продовжує підтримувати уряд України, зокрема постачати вакцини та холодове обладнання для зберігання та транспортування вакцин. 25 квітня ЮНІСЕФ передав Міністерству охорони здоров'я шість вантажівок для транспортування вакцин. 

Раніше у квітні ЮНІСЕФ доставив 543 тисячі доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 110 160 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ), щоб захистити українських дітей від смертельної хвороби. Крім того, у березні було доставлено 35,2 тисячі доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК).

Українці можуть більше дізнатися про вакцинацію, грудне вигодовування та харчування маленьких дітей, зателефонувавши на гарячу лінію «Спільно до здоровʼя» за номером 0 800 351 896. Оператори, серед яких лікарі, медсестри та консультанти з грудного вигодовування, приймають дзвінки з усієї України з понеділка по суботу, з 8:00 до 20:00. 

“Вакцинувати дітей та щепитися самому — це означає бути відповідальним та мислити на кілька кроків вперед. Громадське здоров’я починається з щеплення! У нас і так вистачає ворогів, тож не дамо й хворобам керувати нашим життям”, — наголосив Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.

Image
UNICEF

####

Міжнародний тиждень імунізації відзначається щороку в останній тиждень квітня. Він покликаний підкреслити важливість спільних дій у протистоянні захворюванням, яким можна запобігти за допомогою вакцинації. 

Мета Всесвітнього тижня імунізації полягає в тому, щоб більше дітей, дорослих та громад були захищені від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

####

Примітки для редакторів 

У 2022 році на підтримку імунізації в Україні, ЮНІСЕФ закупив та доставив понад 2 млн вакцин (інактивована поліомієлітна вакцина, оральна поліомієлітна вакцина, вакцина від гепатиту В, від дифтерії та правця для дітей та дорослих, від кору-паротиту-краснухи, БЦЖ, вакцина проти сказу) на запит Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я.

ЮНІСЕФ також посилив систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних та регіональних складів до пунктів вакцинації. 

  • Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення було закуплено майже 5200 холодильників та морозильних камер. 
  • Щоб зробити можливим доступ до вакцин у постраждалих від війни регіонах, ЮНІСЕФ придбав 30 автомобілів для транспортування вакцин для перевезення вакцин з центрального рівня на місця. 
  • Крім того, надані термоконтейнери для зберігання та транспортування вакцин для понад 2 500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.