Олена Зеленська продовжить співпрацю з ЮНІСЕФ у сфері захисту дітей та навчання під час війни

02 Серпень 2022
image
UNICEF

Перша леді України Олена Зеленська підписала Меморандум про взаєморозуміння з Представництвом Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні. Це продовження партнерства, що було плідним до початку війни — так ЮНІСЕФ брав участь у впровадженні реформи шкільного харчування, яку ініціювала дружина Президента. Тепер партнери планують сфокусувати зусилля на тому, щоби діти та молодь, особливо найбільш уразливі групи, якомога менше відчували на собі згубний вплив війни, зокрема у сфері освіті.

«Одним із важливих напрямків нашої роботи буде інформаційний — маємо постійно розповідати світові, як війна забирає дитинство в наших дітей. Світ має чути про це — і пам’ятати — щодня», — наголосила Олена Зеленська.

Олена Зеленська
UNICEF

У Меморандумі визначили такі основні сфери співпраці: полегшення доступу до навчання та підвищення його якості в школах і дитсадках; запровадження Національної програми з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, щоб уже тепер боротися з травмами, яких завдає війна; створення безбар’єрного середовища для дітей та розбудова соціальної інклюзії.

Одним із елементів співпраці в рамках Меморандуму стане кампанія «Спільно до навчання»,  яку  ЮНІСЕФ запускає із МОН та іншими органами влади за підтримки Першої леді напередодні шкільного року. Вона включатиме кілька компонентів: безпека освітнього простору, зокрема обладнання бомбосховищ, активності в укриттях, інструкції для вчителів і навчання з мінної безпеки, а також — психосоціальну підтримку, залучення й розвиток молоді.

“Ми готові продовжувати це важливе партнерство між ЮНІСЕФ та Першою леді. Війна в Україні та руйнування освітньої інфраструктури мають нищівний вплив на життя та майбутнє більше ніж 5,7 мільйонів школярів в Україні. Разом з пані Зеленською, ми будемо працювати  над захистом прав для кожної дитини та створенням можливості продовжувати навчання у ці складні часи. Освіта є правом та однією із найбільш важливих інвестицій, щоб надати дітям почуття нормальності та безпеки. Діти в Україні та закордоном потребують безпечного доступу до навчання та психологічної підтримки.  Їм потрібен простір та можливість взаємодіяти з однолітками та допомога із освітнім процесом, який вони пропустили через війну”,  - зазначив Мурат Шахін, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні

Мурат Шахін
UNICEF

Значна увага приділятиметься навчанню педагогів та шкільних психологів, аби посилити психосоціальну підтримку школярів. У громадах планується спонукати молодь до волонтерства, а також — оновити підхід до онлайн-навчання, щоби рівень соціальної взаємодії й залучення дітей був вищим. Важливо, щоби громада підтримувала дітей і створювала можливості для освіти, спілкування, соціалізації в безпечних умовах.

Загалом «Спільно до навчання» має на меті повернути українським дітям доступ до навчання й поліпшити їхнє фізичне здоров’я, харчування та соціально-емоційний розвиток. Це важливо для всіх: для батьків, дітей, вчителів та адміністрації шкіл. 

Процес навчання також допомагає дітям підтримувати ментальне, фізичне здоров’я та психосоціальний розвиток. У новому навчальному році дорослі разом із дітьми мають можливість обрати модальність: онлайн, офлайн чи комбіноване навчання. Однак питання освіти має лишатися пріорітетом для кожної дитини

image
UNICEF

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.