Контент-платформа, поради психологів, чат-бот, – МОН та ЮНІСЕФ в Україні запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку

17 Листопад 2020
image

 

Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Кампанія допоможе батькам зрозуміти значення якісного дошкільного навчання, побудувати якісну комунікацію з дитсадками та надасть інструменти для розвитку різноманітних навичок у дітей.

“Розвиток якісної та доступної дошкільної освіти є дуже важливим. Особливо актуально це в контексті Нової української школи: дошкілля має бути синхронізоване з реформою НУШ і максимально готувати дітей до школи та життя. Батьки також повинні розуміти, що вони впливають на розвиток дітей у цей період. Завдяки нашим партнерам ЮНІСЕФ в Україні в межах кампанії НУМО розроблено спеціальні інструменти, які допоможуть гармонізувати розвиток дошкільнят, підготувати їх до школи і зробити щасливими. Бо результатом якісної дошкільної освіти є готовність дитини до подальших етапів життя, пов’язаних з отриманням нових знань та формуванням навичок і вмінь”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

Кампанія НУМО надасть батькам інформацію та ресурси якісного навчання дитини – познайомить із поняттями м’яких навичок (soft skills) і технічних навичок (hard skills) та методологією їхнього розвитку, надасть інформацію про гармонійне спілкування з дитиною. Контент-платформа numo.mon.gov.ua пропонує конкретні методики та вправи для розвитку м’яких навичок, безпечної поведінки та здорового способу життя.

“Наше ставлення до себе та світу, відчуття безпеки, довіри, передумови для майбутніх дорослих відносин, майбутньої освітньої діяльності та кар’єри формуються саме в дошкільному віці. Завдання дорослих – створити для дитини збагачене середовище, в якому не лише задовольнялися б базові потреби дитини, а й було б достатньо стимулів, на які дитина відгукується, де дитина в безпечних умовах мала б змогу досліджувати себе та свої можливості, мотивацію та різноманітність відносин”, – зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.

Платформа виконує роль помічника для батьків дітей 3-6 років та вирішує завдання пошуку конкретної методики до конкретної ситуації розвитку дитини дошкільного віку. Numo_bot у Viber і Telegram розсилатиме чіткі й зрозумілі вправи про те, як розвинути ту чи іншу навичку в дошкільняти. 

Над формулюванням професійних порад працює команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят, – зокрема, Світлана Ройз і Всеукраїнський фонд “Крок за кроком”.

У межах кампанії також створено серію відеороликів та постерів, які розповідатимуть батькам/опікунам дітей про навички, необхідні для гармонійного розвитку та щастя дитини дошкільного віку.  

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380675050056
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.