Майже 2000 дітей загинули або були поранені від початку повномасштабної війни в Україні

Заява Регіональної директорки ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральній Азії та спеціальної координаторки з питань біженців та мігрантів у Європі.

13 Травень 2024

ЖЕНЕВА, 13 травня 2024 року. «Щонайменше 1993 дитини в Україні загинули або отримали поранення з початку повномасштабної війни в Україні, яка триває вже понад два роки. Це означає, що щодня гинуть у середньому дві дитини. Це тільки ті цифри, які підтверджені ООН, а справжня кількість жертв, імовірно, набагато вища.

Як і в решті воєн, за нерозсудливі рішення і дії дорослих діти розплачуються життям, безпекою та майбутнім.

Окрім того, що постійні атаки спричиняють загибель та поранення серед найменших українців, вони приносять дітям по всій Україні втрати, шкодять їхньому психічному здоровʼю та добробуту. Половина підлітків повідомляють про проблеми зі сном, а кожен п'ятий підліток потерпає через навʼязливі думки та спогади.  

Наступного місяця українські діти завершать четвертий навчальний рік без повноцінної освіти. Майже половина українських школярів не можуть відвідувати школу, а близько мільйона дітей по всій країні взагалі не мають доступу до очного навчання через безпекову ситуацію.

ЮНІСЕФ працює по всій Україні, ремонтуючи школи та укриття, надаючи дітям набори для навчання вдома та підтримуючи онлайн-освіту. Лише минулого року ми забезпечили можливості формальної та неформальної освіти для 1,3 мільйона дітей, а 2,5 мільйона дітей та їхніх опікунів отримали послуги охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

ЮНІСЕФ продовжує закликати до негайного припинення вогню в Україні та захисту всіх дітей. Потрібно покласти кінець використанню вибухової зброї та атакам на цивільні об'єкти та інфраструктуру, що заподіюють величезну шкоду дітям.

Українські діти негайно потребують безпеки, стабільності, доступу до безпечного навчання, а також захисту та психосоціальної підтримки.

Понад усе українським дітям потрібен мир». 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.