Мінрегіон та ЮНІСЕФ обговорили подальшу реалізацію ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

12 Червень 2020
image
UNICEF

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зустрівся з керівником секції соціальної політики Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Артуром Айвазовим.

У зустрічі також взяли участь заступник Міністра В’ячеслав Негода, перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, представники ЮНІСЕФ в Україні та Мінрегіону.

image

 

Під час зустрічі обговорювались питання подальшого співробітництва ЮНІСЕФ та Мінрегіону, зокрема щодо реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».

Міністр подякував Представництву ЮНІСЕФ в Україні за співпрацю та експертну підтримку у створенні дружнього, безпечного та недискримінаційного середовища для усіх дітей та молоді в громадах.

Він підкреслив, що приєднання України до всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» відкриває нові можливості для розвитку та участі дітей у житті громади.

«Сьогодні розвиток громад – один з головних пріоритетів Уряду, адже основа сильної країни – її сильні громади. Зараз, коли в Україні відбувається процес становлення нових громад, участь у такій ініціативі може стати важливим інструментом у досягненні цієї мети», – зазначив він.

image

 

Всесвітня ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах. Вона передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти.

Україна приєдналась до ініціативи у 2018 році, коли було підписано меморандум «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій.

Бажання приєднатися до ініціативи висловили понад 160 українських міст та об’єднаних територіальних громад. 22 громади були обрані як пілотні, з яких 17 стали кандидатами на здобуття почесного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Ще 4 громади готуються до набуття цього статусу.

Під час зустрічі сторони домовились про активізацію взаємодії у рамках програми. Зокрема, Олексій Чернишов наголосив, що усі команди-кандидати мають отримати почесний статус дружньої до дітей та молоді: «Має бути піднята планка якості розвитку громад. Отримавши такий почесний статус ці громади зможуть заявити про успіх України перед міжнародною спільнотою».

«Ми пишаємося громадами-учасницями ініціативи, яким вдалося за один лише рік стати якісно кращими для дітей: відкриваються молодіжні центри, інклюзивно-ресурсні центри, створюються зелені зони і дружні до дітей медичні кабінети. Важливо, аби успіхи дружніх до дітей громад отримували визнання і заохочення на національному рівні, а їхній досвід поширювався на громади по всій Україні», – зазначив Артур Айвазов.

image

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook