ЮНІСЕФ буде підтримувати МОЗ у реалізації стратегічних напрямків у сфері охорони здоров'я

19 Березень 2021
image
UNICEF

Розбудова медичної системи, реалізація програми вакцинації населення, допомога із налагодженням процесів закупівлі ліків – у цих та інших важливих напрямках Дитячий фондом ООН (ЮНІСЕФ) співпрацює із Міністерством охорони здоров’я України. Про це йшлося під час зустрічі міністра охорони здоров’я України Максима Степанова із головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер.

Максим Степанов подякував партнерам за експертну підтримку у реалізації вагомих напрямків розвитку медицини та зауважив, що наразі ключове питання – отримання Україною необхідної кількості вакцин проти COVID-19 у найкоротші терміни.

«Важливою є також комунікація щодо необхідності процесу вакцинації. На жаль, ми констатуємо, що в Україні ведеться інформаційна війна проти вакцинації, що, без перебільшення, несе загрозу життям українців та національній безпеці. Але спільними зусиллями ми зможемо переконати громадян, наскільки важливо не вірити фейкам та вакцинуватися, аби зберегти своє життя і життя своїх близьких», – сказав міністр.

Утім, як відзначив очільник МОЗ, є позитивні зрушення у напрямку рутинної імунізації. Вперше за багато років зросли показники вакцинування проти поліомієліту і нині цей показник становить 83%, тоді, як у 2019 році було лише 78,4%. На 10% зросла кількість щеплень проти гепатиту Б, гемофільної інфекції. Зберігся відсоток щеплень дітей першого року життя проти дифтерії, кашлюку та правцю.

image

 

Голова Представництва ЮНІСЕФ Лотта Сільвандер наголосила, що вакцини проти COVID-19 мають вирішальне значення для подолання пандемії та повернення до нормального життя, і ЮНІСЕФ підтримує Уряд у проведенні кампанії з вакцинації в Україні. Це включає розвиток потенціалу медичних працівників щодо вакцинації та комунікації, закупівлю вакцин через ініціативу COVAX, а також роботу з громадами задля формування довіри до вакцин та системи охорони здоров’я.

''Поки ми докладаємо зусиль для успішного проведення вакцинації від COVID-19, надзвичайно важливо, щоб діти продовжували отримувати щеплення за календарем аби запобігти спалахам інших інфекційних хвороб. Дуже важливо забезпечити ефективне, довгострокове планування потреби у вакцинах, щоб діти і дорослі в Україні мали безперебійний доступ до вакцин», - зазначила Лотта Сільвандер.

Також ЮНІСЕФ разом з партнерами буде забезпечувати поставки вакцин проти COVID-19 в Україну в рамках глобальної ініціативи COVAX, зокрема, надасть допомогу щодо дотримання холодового ланцюга зберігання вакцин.

Нагадаємо, що 9 березня на замовлення Міністерства охорони здоров’я ЮНІСЕФ доставив в Україну вакцини для захисту дітей від туберкульозу (БЦЖ), закуплені за кошти державного бюджету.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380675050056
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.