МОН і ЮНІСЕФ запускають ініціативу «Спільно до навчання», щоб підтримати дітей у новому навчальному році

19 Серпень 2022
image
UNICEF

Київ, 22 серпня 2002 року. Міністерство освіти і науки та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Першої леді Олени Зеленської розпочали впровадження спільної ініціативи, щоб підтримати освіту дітей в умовах обмежень та викликів війни.

Ініціатива «Спільно до навчання» спрямована на захист прав кожної дитини, створення можливостей для безперервного навчання навіть під час війни та підтримки освітнього процесу в 2022/2023 навчальному році. У межах ініціативи зосередяться на освітньому процесі у школі (там, де це буде безпечно), онлайн та на рівні громади, щоб надати додаткові можливості для взаємодії. 

«Повернення до навчання наступного місяця дасть дітям в Україні не лише шанс продовжити освіту — це також забезпечить життєво важливе в цей неспокійний час відчуття включеності. Незалежно від того, який формат навчання оберуть батьки, важливо підтримувати фізичний та психічний добробут кожної дитини», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

«Спільно до навчання» передбачає підтримку освіти за трьома ключовими напрямами:

  1. Надання дітям і вчителям інструментів та матеріалів, які необхідні для безперешкодного доступу до якісної, безпечної та орієнтованої на дитину освіти.
  2. Створення безпечного освітнього середовища за допомогою ремонтування та обладнання приміщень під бомбосховища у школах.
  3. Зміцнення емоційної стійкості дітей та їхніх сімей, що допоможе їм впоратися із труднощами та покращить їхній добробут.

«Підтримка міжнародних партнерів особливо важлива для України. Потрібно забезпечити умови, щоб кожна дитина продовжувала навчатися, де б вона не перебувала. Спільно з ЮНІСЕФ ми підтримаємо вчителів та батьків у новому навчальному році в будь-якому форматі навчання», — зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Окрім цього, у межах ініціативи понад 450 000 дітей у 1000 опорних шкіл по всій країні отримають набори речей, щоб укриття були для них максимально комфортними. Йдеться про ковдри, ліхтарі, аптечки першої допомоги та гігієнічні набори. 

Для підтримки онлайн-навчання ЮНІСЕФ із партнерами надасть матеріали для освітян. Упродовж літа вчителям із шкіл, розташованих у постраждалих регіонах, уже вдалося передати понад 5000 ноутбуків.

Усе це доповнять вебінари та онлайн-інструменти для психосоціальної підтримки вчителів, дітей та батьків. 

На сайті «Спільно до навчання» освітяни та батьки вже можуть завантажити інструкції з безпеки, уроки та робочі матеріали з мінної безпеки, психологічної підтримки, а також щодо харчування, гігієни, імунізації, розроблені для дітей різного віку.

У межах ініціативи ЮНІСЕФ також співпрацює з громадами, щоб сприяти соціалізації дітей. На першому етапі заплановано залучити волонтерів у 200 громадах і охопити підтримкою 60 000 дітей. Надалі буде залучено ще 3000 молодих волонтерів, які проводитимуть соціально-емоційне навчання, допомагаючи дітям здобувати й підтримувати життєві навички.

Ініціатива «Спільно до навчання» реалізується  у співпраці з громадською спілкою «Освіторія», громадськими організаціями «Навчай для України», «Культурна платформа Закарпаття», «Інститут креативних інновацій», «Портал у безперервне навчання «СуХаРі», волонтерським об’єднанням «СпівДія», БФ «Клуб добродіїв» та іншими.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.