ЮНІСЕФ: із загостренням бойових дій на сході України мільйони людей можуть залишитися без питної води

Протягом останнього тижня червня об’єкти інфраструктури водопостачання п’ять разів зазнавали ушкоджень від частих обстрілів

04 July 2019
a child with a bucket
UNICEF/UN0243045/Morris VII Photo

Київ/Женева, 4 липня 2019 року. Як сьогодні наголосив ЮНІСЕФ, ескалація бойових дій створює загрози для доступу до питної води та підтримання належної санітарії для 3,2 мільйона осіб, у тому числі 500 тисяч дітей, а також безпеки працівників, які ризикують життям для відновлення пошкодженої інфраструктури на сході України.


Протягом останнього тижня червня мали місце п’ять окремих інцидентів, пов’язаних з конфліктом, внаслідок яких було ушкоджено об’єкти водопостачання та санітарно-гігієнічні об'єкти на лінії розмежування на сході України, яка розділяє підконтрольні Уряду території та непідконтрольні Уряду території.


Рано вранці 29 червня осколками від вибухів було пошкоджено водогони біля Горлівки уздовж каналу Сіверський Донець-Донбас, через яких вода постачається для понад 3 мільйонів осіб з обох сторін лінії розмежування. Того ж вечора працівники нічної зміни на Насосній станції першого підйому біля Василівки в Донецькій області буди змушені ховатися у місцевому бомбосховищі, щоб зберегти життя від обстрілів.

 

«ЮНІСЕФ повторно закликає до невідкладного припинення обстрілів критично-важливих об’єктів цивільної інфраструктури без дотримання принципу розрізнення та до вжиття заходів для захисту працівників системи водопостачання. Ці чоловіки та жінки ризикують життям, щоб сім’ї та діти мали доступ до чистої питної води, що є основоположним правом для всіх», – підкреслила Лора Білл, заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

З початку цього року через бойові дії в районах, уражених конфліктом, тимчасово призупинялося або повністю перекривалося водопостачання для 3,2 мільйона людей загалом на 29 днів. Було зафіксовано 58 випадків пошкодження об’єктів системи водопостачання та водовідведення. З початку конфлікту загинуло дев’ять і зазнали поранень 26 працівників системи водопостачання, у тому числі троє – цього року. Всі вони загинули або постраждали, намагаючись забезпечити безперебійне водопостачання для дітей та сімей, які живуть у районах, уражених конфліктом.

damaged car

«Коли доступ до води перервано або обмежено, у дітей та їхніх сімей не залишається іншого вибору, ніж використовувати забруднену воду з природних водойм та жити в небезпечних санітарних умовах. Це особливо небезпечно під час літньої спеки, яку ми нині спостерігаємо, – зазначила Лора Білл, – минулого квітня під час декількох днів, коли призупинялося водопостачання, було зафіксовано спапах гастроентериту. Поки бойові дії не припиняться, діти далі страждатимуть від таких проблем».

У перші п’ять місяців 2019 року ЮНІСЕФ та його партнери допомогли приблизно 930 тисячам осіб з обох сторін лінії розмежування отримати доступ до чистої питної води. Для цього було організовано доставку води, надання хімікатів для очищення води та проведення критично-важливого ремонту та модернізації об’єктів водопостачання, які ще до конфлікту були застарілими.


Цього року ЮНІСЕФ потребує 13,3 млн. дол. США для забезпечення водопостачання та санітарно-гігієнічних умов на сході України, із цієї суми поки що вдалося зібрати лише 15%. Загалом у 2019 році, для забезпечення гуманітарних потреб дітей та їхній сімей на сході України ЮНІСЕФ необхідно більше 21 млн. дол. США,  з яких було отримано від донорів поки лише 30%.
 

Media Contacts

Nina Sorokopud

Chief of Communication

UNICEF in Ukraine

Tel: +380503882951

Multimedia content

a child with a bucket

Photo Album. WASH in eastern Ukraine - 2017

a child with a bucket

Children under attack - Ukraine - 2018

a pipe

Ensuring Water Security of Communities Living along the Contact Line in Donetsk and Luhansk oblast

a child with a bucket

Water under fire. Global Report - 2019

About UNICEF

UNICEF promotes the rights and wellbeing of every child, in everything we do. Together with our partners, we work in 190 countries and territories to translate that commitment into practical action, focusing special effort on reaching the most vulnerable and excluded children, to the benefit of all children, everywhere.

For more information about UNICEF and its work for children, visit www.unicef.org.

Follow UNICEF on Twitter and Facebook