ЮНІСЕФ, АМУ та Київська міська влада об'єднають зусилля щодо захисту дітей та популяризації вакцинації тим більше, не хочемо наражатися на ризик ускладнень, госпіт

21 Жовтень 2021
image
UNICEF

20 жовтня відбулася зустріч Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка із Головою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муратом Шахіним для обговорення викликів та координації спільних заходів, направлених на захист прав дітей. Зокрема, учасники домовились про співпрацю у рамках глобальної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та кроки щодо популяризації вакцинації.

Громада, дружня до дітей та молоді – це міжнародна ініціатива ЮНІСЕФ, яка передбачає об’єднання зусиль місцевої влади, громадянського суспільства та бізнесу в досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді.

Муніципалітети, які приєднуються до цієї ініціативи, можуть отримати від ЮНІСЕФ міжнародний статус громади, дружньої до дітей та молоді. Наразі в рамках ініціативи над розвитком для дітей та молоді працюють вже 35 міст і громад з усієї України.

На зустрічі обговорювали можливість приєднання столиці до цієї ініціативи. 

Зважаючи на тривожні тенденції по росту захворюваності, Віталій Кличко та Мурат Шахін також домовились про спільні заходи з популяризації вакцинації серед киян. 

За словами Віталія Кличка, переважна більшість пацієнтів, які перебувають у  столичних лікарнях через COVID-19, не вакциновані, тому є нагальна потреба у збільшенні обсягів вакцинації. 

«98 відсотків госпіталізованих до лікарень – нещеплені. Найважливіше для мене – зберегти здоров’я і життя киян! Не допустити колапсу медичної системи, яка може не впоратися з надто великою кількістю хворих. І вибір у нас невеликий – або вакцинація, або ізоляція. Я закликаю киян і всіх українців іти й щеплюватися. Обирайте здоров’я і життя – своє, своїх близьких, друзів та тих, хто поруч!», - зазначив Віталій Кличко.

Голова офісу ЮНІСЕФ відзначив, що місто Київ є лідером в Україні за показниками охоплення вакцинації від COVID-19, і запропонував об’єднати зусилля, щоб щеплення отримали усі найбільш вразливі групи населення. 

 «Ми раді посилити взаємодію із міською владою Києва та Асоціацією міст України.  Разом ми можемо зробити українську столицю ще більш комфортним середовищем для дітей та молоді. Лише разом ми можемо подолати пандемію та захистити тих, хто перебуває у найбільшій зоні ризику. ЮНІСЕФ готовий підтримати місто у проведенні спільної кампанії, адже лише щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби, госпіталізації й рятують життя», -  підкреслив Мурат Шахін.

Пан Шахін також нагадав про важливість захисту здоров'я дітей під час пандемії. «Навіть на піку захворюваності на COVID-19 дуже важливо проводити планові щеплення від інших небезпечних хвороб, таких як кір та поліомієліт.  Ми маємо дбати про майбутнє дітей, щоб вони могли безпечно зростати, грати й навчатися у безпечному і дружньому середовищі», - зазначив голова ЮНІСЕФ. 

За результатами зустрічі Асоціація міст України та ЮНІСЕФ домовились про продовження плідної співпраці задля захисту прав дітей. Асоціація міст України теж долучиться до популяризації вакцинації в Україні, залучивши керівників міст та ресурси муніципалітетів.

Також з 15 жовтня АМУ буде впроваджувати частину проекту ЮНІСЕФ «Спільно», мета якого поширити кращі практики проекту, напрацьовані у пілотних громадах, для розвитку системи надання якісних соціальних послуг у кожній територіальній громаді.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.