На головному вокзалі країни відкрилася найбільша дитяча точка «Спільно» від ЮНІСЕФ

02 Червень 2023
На головному вокзалі країни відкрилася найбільша дитяча точка «Спільно» від ЮНІСЕФ
UNICEF

«Укрзалізниця» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрили рекордний за площею — понад 700 кв. м — дитячий безпечний простір на центральному залізничному вокзалі в Києві. Тут діти та їхні батьки можуть відпочити, пограти в розвивальні ігри, отримати консультації психологів та медиків.

Це вже далеко не перша вокзальна зона «Спільно» для батьків із дітьми різного віку, створена під час війни у партнерстві між залізницею та ЮНІСЕФ: дитячі простори нового формату відкрито також у Харкові та Львові. 

Київська дитяча точка «Спільно», яка має назву Iron Land, складається з декількох унікальних тематичних секцій: спортивно-ігрової зони від руху здорової молоді JuniorS, футбольного корнера від ФК «Локомотив», а також повноцінного музею науки з цікавими залізничними експонатами від Малої академії наук.

«Для нас було важливо не просто створити якісну дитячу зону. Це наочний приклад системної турботи про всіх пасажирів на всіх етапах їхньої подорожі. А ще це демонстрація перетворень в Україні попри війну, що, сподіваємося, стимулюватиме українські родини повертатися в Україну. Чотири мільйони українців, евакуйовані поїздами “Укрзалізниці” — переважно жінки й діти, — це майбутнє нашої країни, тож ми маємо створити всі умови для їхнього комфортного повернення, — прокоментував подію Євген Лященко, голова правління АТ “Укрзалізниця”. — Крім того, ця зона не випадково виконана в “зеленому” стилі, де модерновий швидкісний поїзд оточений живою природою. Цей дизайн підкреслює екологічність залізниці та її турботу про стале майбутнє. З акцентом на майбутньому та розвиткові здорової та освіченої нації ми також залучили до проєкту наших друзів з JuniorS та МАН. І, звісно, вдячні ЮНІСЕФ за системне партнерство, адже він вже допоміг нам покращити досвід наших найменших пасажирів у поїздах, а тепер робить це на вокзалах. І на цьому наша співпраця точно не завершується».

«Точки "Спільно" — це своєрідні острівці стабільності для дітей. Тут малеча може проводити час зі своїми однолітками, граючись та навчаючись. Крім того, мережа "Спільно" є місцем надання інтегрованих сервісів від ЮНІСЕФ. Відкриваючи найбільшу точку "Спільно" в Україні, ми даємо дітям з усієї України можливість реалізовувати їхній потенціал та почуватися в безпеці попри війну. Діти, які сьогодні мають можливість навчатися та розвиватися, завтра стануть лідерами з відновлення України», — підкреслив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Вже традиційно вокзальна точка «Спільно» пристосована для комфортного перебування батьків із дітьми, має зони для підзаряджання смартфонів та продумані місця очікування для батьків. Тим часом дітям різного віку точно буде чим зайнятися в очікуванні поїзда або просто весело й корисно провести вихідний, адже тут є велика ігрова зона для дітей від 3 до 16 років, приватні кабінки для грудного вигодовування та сповивання, бібліотека та ігротека, а головне — модель справжнісінького швидкісного «Тарпана» з доступом до кабіни машиніста!

Безкоштовна дитяча точка «Спільно» на центральному вокзалі буде відкритою з 06:00 до 23:00, тут працюватимуть професійні аніматори та психологи ЮНІСЕФ.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.