Молодь на 50% частіше, ніж представники старших поколінь, вірить, що світ стає кращим, але з нетерпінням чекає на протидію кризам, які нагромаджуються – результати опитування

На тлі пандемії COVID-19 молоде покоління більше довіряє науковцям і підтримує міжнародну співпрацю, згідно з міжнародним опитуванням ЮНІСЕФ-Gallup, проведеному серед понад 21 000 дітей та дорослих

18 Листопад 2021
Дівчата підлітки
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 18 листопада 2021 р. Діти та молодь майже на 50 відсотків частіше, ніж літні люди вірять, що світ стає кращим із кожним наступним поколінням, відповідно до даних нового міжнародного опитування ЮНІСЕФ та Gallup, опублікованого до Всесвітнього дня дитини.

Опитування показує, що молодь також частіше вірить у те, що дитинство покращилося: переважна більшість вважає, що охорона здоров’я, освіта та фізична безпека для сучасних дітей є кращими, ніж для покоління їхніх батьків. Проте, попри свій оптимізм, молоді люди зовсім не наївні: вони висловлюють стурбованість щодо дій, які спричиняють зміну клімату, мають скептичне ставлення до інформації, яку вони споживають у соціальних мережах, і борються з почуттями депресії та тривоги. Вони набагато частіше, ніж старші люди, вважають себе громадянами світу і з більшою ймовірністю приймуть міжнародну співпрацю для протидії таким загрозам як пандемія COVID-19.

«Сьогодні в світі не бракує причин для песимізму: зміна клімату, пандемія, бідність і нерівність, посилення недовіри та зростання націоналізму. Але є і привід для оптимізму: діти та молодь відмовляються дивитися на світ крізь похмуру призму дорослих. Порівняно зі старшими поколіннями, молодь світу не втрачає надії, думає набагато глобальніше та залишається сповненою рішучості зробити світ кращим. Сьогоднішні молоді люди поділяють занепокоєння майбутнім, проте вони вважають себе частиною розв’язання проблеми».

Генрієтта Форе, виконавча директорка ЮНІСЕФ

Дослідження в рамках проєкту «Дитинство, що змінюється» – це перше у своєму роді опитування представників різних поколінь про їхні погляди на світ і те, що означає бути дитиною сьогодні. В ньому взяла участь понад 21 000 людей у ​​двох вікових категоріях (15-24 роки та від 40 років) у 21 країні світу. Національно репрезентативні опитування проведено в країнах усіх регіонів – Африки, Азії, Європи, Північної та Південної Америки – та всіх рівнів доходу.

Загалом, отримані дані відображають молоді покоління як продукт глобалізації. Наприклад, молодь (39 відсотків) у середньому майже вдвічі частіше, ніж люди старшого покоління (22 відсотки), вважає себе частиною світу, а не своєї країни чи регіону. Кожного разу зі зростанням віку респондентів на рік вірогідність того, що людина ідентифікує себе як громадянин світу, знижується в середньому на один відсоток.

Опитування, проведене під час пандемії, також показало, що діти та молоді люди загалом більше довіряють національним урядам, науковцям та міжнародним новинним медіа як джерелам достовірної інформації. І все ж, як показує опитування, сучасна молодь знає про проблеми, з якими стикається світ:

  • Більшість молодих людей бачить серйозні ризики для дітей в Інтернеті, наприклад, перегляд контенту насильницького або відверто сексуального характеру (78 відсотків) чи цькування (79 відсотків).
  • Тільки 17 відсотків молодих людей стверджують, що вони «дуже» довіряють платформам соціальних мереж як джерелам достовірної інформації.
  • У той час як 64 відсотки молодих людей у країнах із низьким і середнім рівнем доходу вважають, що діти в їхній країні матимуть вищий рівень добробуту, аніж їхні батьки, молодь у країнах із високим рівнем доходу мало вірить в економічний прогрес. Там менше третини молодих респондентів стверджує, що сьогоднішні діти будуть рости в економічно кращому становищі, ніж їхні батьки.
  • Більше третини молодих людей зазначає, що часто відчуває нервозність або занепокоєння, і майже кожен п’ятий каже, що часто почувається пригніченим або не має інтересу до занять.
  • У середньому 59 відсотків молодих людей стверджують, що сьогодні діти піддаються більшому тиску від вимог досягти успіху, ніж їхні батьки в часи дитинства.

Опитування також показало, що молодь хоче швидшого прогресу в боротьбі з дискримінацією, більшої співпраці між країнами, і щоб до її думки дослухалися люди, які ухвалюють рішення:

  • У середньому майже три чверті молодих людей, які знають про зміну клімату, вважають, що уряди повинні вжити значних заходів для протидії цій проблемі. У країнах із низьким і нижчим середнього рівнем доходів, де очікується найбільший вплив від зміни клімату, частка згодних із цим твердженням ще вища (83 відсотки).
  • Майже в кожній країні, де проводилося опитування, переважна більшість молодих людей вважає, що їхні країни були б у більшій безпеці перед такими загрозами як COVID-19, якщо би уряди працювали у координації з іншими країнами, а не самотужки.
  • Молодь проявляє сильнішу підтримку прав ЛГБТК+, а молоді жінки виступають лідерами в боротьбі за рівність.
  • У середньому 58 відсотків людей віком 15-24 років вважають, що політичним лідерам дуже важливо дослухатися до думки дітей.

«Ми не можемо знати, що у молодих людей на думці, якщо ми в них не запитаємо. Опитування ЮНІСЕФ ще раз наголошує, що слухати наступне покоління і розуміти його точку зору важливо. Сьогоднішні діти – це лідери завтрашнього дня; старшим поколінням вкрай необхідно зробити свій внесок, щоб наші діти успадкували кращий світ»

Джо Дейлі, старший партнер Gallup

Опитування виявило одностайність у поглядах молодого та старшого покоління щодо проблеми клімату, важливості освіти, глобальної співпраці та здатності дітей до дії. Натомість оптимізм, глобальне мислення та визнання історичного прогресу належать до найглибших розбіжностей поколінь.

«Це дослідження в деталях відображає розрив поколінь, вимальовуючи чітку картину: діти та молодь набагато готовніше втілюють дух XXI століття, ніж їхні батьки, — сказала пані Форе. – З нагоди 75-річчя діяльності, яке ЮНІСЕФ готується відзначати наступного місяця, та напередодні Всесвітнього дня дитини нам вкрай важливо безпосередньо почути думку молодих людей про їхнє благополуччя та про те, як змінюється їхнє життя».

Всесвітній день дитини, який щороку відзначають 20 листопада, має на меті привернути увагу до мільйонів дітей, позбавлених права на належну медичну допомогу, харчування, освіту та захист, а також зробити голос молоді незамінним у дискусіях щодо їхнього майбутнього. 

### 

Примітки для редакторів

Разом із публікацією результатів опитування ЮНІСЕФ запускає нову інтерактивну платформу http://changingchildhood.unicef.org/, яка містить повний набір даних дослідження та звіт проєкту.

Проєкт «Дитинство, що змінюється» — це перше опитування, під час якого в кількох поколінь людей по всьому світу запитали про їхню думку щодо того, як це бути дитиною сьогодення. У рамках проєкту ЮНІСЕФ у партнерстві з Gallup опитав понад 21 000 дорослих і дітей у 21 країні в період із лютого по червень 2021 року. Усі вибірки є імовірнісними та національно репрезентативними для двох різних груп населення в кожній країні: людей віком 15-24 років і людей віком 40 років та старше. Зона охоплення – вся країна, включаючи сільські райони, а вибіркова сукупність представляє все неінституціоналізоване цивільне населення кожної вікової категорії, яке має доступ до телефону.

Країни, де проводилося дослідження: Аргентина, Бангладеш, Бразилія, Камерун, Ефіопія, Франція, Німеччина, Японія, Індія, Індонезія, Кенія, Ліван, Малі, Марокко, Нігерія, Перу, Іспанія, Велика Британія, Україна, США та Зімбабве.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює в найважчих куточках планети, щоб допомогти дітям у найбільш скрутному становищі. На теренах 190 країн і територій ми працюємо кожного дня для кожної дитини, щоб побудувати кращий світ для всіх.

Для отримання додаткової інформації про ЮНІСЕФ та його роботу в інтересах дітей відвідайте сайт www.unicef.org

Стежте за діяльністю ЮНІСЕФ у TwitterFacebookInstagram та YouTube 

Про Gallup

Gallup надає аналітику та консультації, що допомагають лідерам та організаціям вирішувати їхні найнагальніші проблеми. Поєднуючи понад 80-річний досвід і глобальне охоплення, Gallup знає більше про ставлення та поведінку співробітників, клієнтів, студентів і громадян, аніж будь-яка інша організація у світі.