Спільна заява Виконавчої директорки ЮНІСЕФ Генрієтти Фор та Генерального директора ВООЗ д-ра Тедроса Аданома Гебреїсуса з нагоди Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування

02 Серпень 2021
Мати, що годує грудьми дитину
UNICEF

«На початку цього року уряди, донори, громадянське суспільство та приватний сектор об’єдналися, щоб розпочати річну акцію "Харчування для зростання". Річна акція — це історична можливість змінити способи, у які світ виконує свої глобальні зобов’язання щодо викорінення дитячого недоїдання.

Грудне вигодовування відіграє головну роль у реалізації цього зобов’язання.

Прикладання до грудей протягом першої години після народження, а потім виключно грудне вигодовування впродовж перших шести місяців життя і продовження грудного вигодовування до двох років або довше — це потужний спосіб захистити дитину від усіх форм розладів харчової поведінки, зокрема схуднення та ожиріння. Грудне вигодовування також діє як перша вакцина для немовлят, захищаючи їх від багатьох поширених дитячих захворювань.

Хоча протягом останніх чотирьох десятиліть спостерігався прогрес у галузі грудного вигодовування — зокрема поширеність виключно грудного вигодовування у всьому світі зросла на 50 відсотків, — пандемія COVID-19 продемонструвала крихкість цих здобутків.

У багатьох країнах пандемія спричинила значні перебої у сфері підтримки грудного вигодовування, одночасно збільшила ризики нестачі продовольства та недоїдання. Декілька країн повідомляли, що виробники дитячого харчування посилили ці ризики, висловивши необґрунтовані побоювання, що грудне вигодовування може призводити до передачі COVID-19 та позиціонуючи свою продукцію як безпечнішу альтернативу грудному вигодовуванню.

Цьогорічний Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування під гаслом "Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність" — це час переглянути зобов’язання, взяті на початку цього року, та надати пріоритет дружнім до грудного вигодовування середовищам. Це включає виконання низки завдань:

  • Забезпечити, щоб уряди, медичні працівники та промислові виробники повністю дотримувалися Міжнародного кодексу маркетингу замінників грудного молока, покликаного захистити матерів від агресивної маркетингової практики виробників дитячого харчування.
  • Забезпечити медичних працівників ресурсами та інформацією, необхідними для ефективної підтримки матерів, що годують грудьми, у тому числі завдяки глобальним зусиллям, таким як ініціатива "Лікарня, доброзичлива до дитини", та рекомендаціям із консультування на тему грудного вигодовування.
  • Заохочувати роботодавців давати жінкам час і простір, необхідні їм для годування грудьми, зокрема оплачувану відпустку для догляду за дитиною з тривалою відпусткою по вагітності та пологах; безпечні місця для годування грудьми на робочому місці; прийнятні умови для якісного догляду за дітьми; гарантовані соціальні виплати для догляду за дитиною та гідну заробітну плату.

Наближаючись до саміту ООН з продовольчих систем у вересні та Токійського саміту "Харчування для зростання" у грудні, уряди, донори, громадянське суспільство та приватний сектор мають можливість зробити розумні інвестиції та взяти на себе зобов’язання щодо подолання глобальної кризи недоїдання, розпочавши захист, сприяння та підтримку грудного вигодовування шляхом посилення політики, програм та дій.

Зараз не час відмовлятися від наших амбітних цілей. Потрібно ставити перед собою серйозні завдання. Ми прагнемо досягти успіху в річній акції "Харчування для зростання", гарантуючи кожній дитині реалізацію її права на поживну, безпечну та доступну їжу, достатнє харчування з самого початку її життя, починаючи з грудного вигодовування».

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.