Японія надає ЮНІСЕФ додаткове фінансування для підтримки дітей на тлі кризи в Україні

15 Лютий 2024
Image
UNICEF

Київ, 15 лютого 2024 року. — Уряд Японії надав ЮНІСЕФ додаткове фінансування для подальшої роботи заради покращення добробуту дітей в Україні. Ця щедра фінансова підтримка буде спрямована на посилення заходів із реагування на надзвичайні ситуації у сферах освіти, охорони здоров'я та водопостачання, санітарії та гігієни (WASH). Відтак ЮНІСЕФ зможе забезпечити доступ до основних послуг для найбільш вразливих дітей, насамперед тих, що мешкають на півдні та сході України. Цими заходами буде охоплено близько 400 000 осіб.  

 «Японія є давнім партнером ЮНІСЕФ, і ми дуже вдячні уряду цієї країни за непохитну відданість та своєчасну допомогу дітям в Україні. Японія відіграє колосальну роль у підтримці дітей із початку повномасштабної війни, а також у реагуванні на найбільш кризові події, як-от руйнування греблі Каховської ГЕС. Додаткове фінансування принесе значну користь дітям і сім'ям, які постраждали від війни. Ми також прагнемо знайти всі можливості для подальшого партнерства задля сталої підтримки дітей, що постраждали від війни», — сказав Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.  

Фінансова підтримка Японії передбачає впровадження комплексного підходу з фокусом на розширенні послуг охорони здоров'я та харчування матері й дитини. Зокрема, фінансування буде спрямоване на вдосконалення програми домашніх візитів та досвіду відвідування стаціонарних медичних закладів первинної ланки, а також на надання послуг імунізації. Крім того, програма націлена забезпечити рівний доступ до формальної та неформальної освіти, у тому числі безперервне навчання для дітей, які постраждали від конфлікту.   

Ще один фокус програми — це задоволення нагальних базових потреб українців у сфері водопостачання та санітарії. Так, підтримка буде спрямована на відновлення інфраструктури, зокрема тієї, що обслуговує внутрішньо переміщених осіб. Інтеграція заходів реагування у сферах охорони здоров'я, освіти та WASH — це і є  підхід Японії, яка прагне надати всебічну підтримку у розширенні прав і можливостей постраждалих від війни громад в Україні.   

«ЮНІСЕФ в Україні залишається важливим партнером для Японії, і підтримка, яку надає організація у надскладних обставинах, є вкрай важливою для добробуту українців. Японія твердо налаштована продовжувати підтримувати програми України в галузях охорони здоров'я, освіти та WASH, які сприяють задоволенню гуманітарних потреб найбільш вразливих дітей та їхніх родин», —  заявив Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі. 

Минулого року підтримка уряду Японії сприяла результативності ЮНІСЕФ у різних секторах. Вона включала, зокрема, закупівлю цифрового обладнання для шкіл, створення цифрових освітніх центрів у прифронтових районах, проведення заходів із охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП), закупівлю вакцин, а також оперативне реагування ЮНІСЕФ після прориву греблі Каховської ГЕС. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.