69% українців відчули негативний вплив COVID-19 на сімейний бюджет - опитування ЮНІСЕФ

02 Липень 2020
image
UNICEF

Економічні наслідки COVID-19 відчули на собі 69% українців  - такі результати опитування, проведеного на замовлення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Майже третина опитаних втратили роботу, більше половини змушені були витрачати заощадження і економили на продуктах харчування. Найбільше постраждали мешканці сіл та невеликих міст, робітники промисловості, домогосподарства з дуже низьким рівнем добробуту та родини, в яких є безробітні. 

image

Під час карантину необхідною умовою для повноцінного навчання і роботи усіх членів родини був доступ до інтернету та комп’ютера. Згідно з опитуванням, 16% українців відчували нестачу гаджетів. 73% під час карантину щодня користувались інтернетом. Найменше забезпечені гаджетами мешканці сіл та селищ міського типу, а послугами інтернету найменше користувались на заході України. 

image

На думку українців, під час економічної кризи держава у першу чергу має допомагати матеріально людям з інвалідністю, пенсіонерам та сім’ям з дітьми до 6 років. Свідченням покращення життя після завершення карантину Українці вважатимуть, що життя після карантину налагоджується, якщо побачать підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій. 

Дослідження проводилось в рамках всеукраїнського опитування «Думки і погляди населення України» (Омнібус) у травні-червні 2020 року. Загалом в рамках дослідження було проведено 2000 інтерв’ю.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook