Європейський Союз виділяє 9 мільйонів євро на підтримку роботи ЮНІСЕФ для надання життєво необхідної допомоги близько 870 000 постраждалих від війни в Україні дітей

19 Травень 2022
IMAGE
IMAGE

ЛЬВІВ / КИЇВ, 19 травня 2022 року. ЮНІСЕФ має намір розширити послуги, що терміново потрібні дітям в Україні, зокрема в галузі охорони здоров’я, харчування, водопостачання та водовідведення, освіти, захисту дітей, а також надання грошової допомоги завдяки новому фінансуванню від Європейського Союзу (ЄС) у розмірі 9 мільйонів євро.

Фінансування буде спрямоване на підтримку найважливіших послуг для дітей та сімей, зокрема на забезпечення доступу до медичного обслуговування, безпечної води та засобів гігієни, захист дітей, освіту та багатоцільову грошову допомогу.

«З кожним днем, коли триває ця жорстока війна, потреби дітей зростають по всій країні, – зазначила Кетрін Рассел, виконавча директорка ЮНІСЕФ. – Ця щедра підтримка з боку Європейського Союзу допоможе ЮНІСЕФ охопити більшу кількість дітей головними життєво необхідними послугами, яких вони терміново потребують».

Щонайменше 3 мільйонам дітей на території України необхідна термінова гуманітарна допомога. Наслідки війни особливо гостро відчувають діти, які опинилися в районах активних бойових дій, діти з інвалідністю, а також діти без супроводу та відлучені від опікунів.

«Ця невиправдана війна позбавила українських дітей їхніх домівок. Замість того, щоб бути в школах, вони тепер сидять у бомбосховищах або стали переміщеними особами, – сказав Янез Ленарчич, Комісар ЄС із управління кризовими ситуаціями. – Європейський Союз завжди готовий надати негайну підтримку дітям України. Як одна з найуразливіших груп населення вони терміново потребують нашого захисту. Разом із гуманітарними партнерами, такими як ЮНІСЕФ, ми забезпечимо, щоб життєво важлива допомога дійшла до тих, хто її потребує найбільше», – додав Ленарчич.

Фінансування Європейського Союзу для ЮНІСЕФ забезпечить такі потреби:

  • 441 000 осіб отримають покращений доступ до безпечної води, санітарії та гігієни (WASH).
  • Близько 6 000 дітей із вразливих сімей отримають багатоцільову грошову допомогу, витрачаючи яку, вони вкладатимуть у місцеву економіку.
  • 20 000 дітей та матерів зможуть отримати доступ до покращеного медичного обслуговування завдяки послугам з охорони материнства та дитинства, мобільним медичним клінікам, плановій імунізації та добавкам із мікроелементами для годування немовлят та дітей молодшого віку.
  • 45 000 дітей, зокрема дітей, які переміщаються, дітей в установах та/або дітей з інвалідністю, отримують захист через ведення їхніх справ, надання першої психосоціальної допомоги, направлення на спеціалізоване лікування, пошук сімей при виявленні дітей без супроводу та інформування про запобігання сексуальному насильству й експлуатації.

ЮНІСЕФ має намір до кінця літа 2022 року надати життєво необхідну допомогу 1,7 мільйона людей по всій Україні. Вона передбачає надання ліків та медичного обладнання, вантажів та послуг у галузі охорони здоров’я, харчування та водозабезпечення й санітарії, а також психосоціальної та освітньої підтримки. Заходи реагування розширюються, оскільки дедалі більше дітей страждають від війни та стають переміщеними особами по всій країні та за її межами.

#####

Про гуманітарну допомогу ЄС

Через відділ захисту цивільного населення та гуманітарної допомоги Європейської комісії Європейський Союз щорічно допомагає мільйонам жертв конфліктів та катастроф. Завдяки штаб-квартирі в Брюсселі та глобальній мережі представництв на місцях, ЄС надає допомогу найбільш уразливим верствам населення в залежності від гуманітарних потреб.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.