ЮНІСЕФ оголошує онлайн хакатон на підтримку кліматичного активізму серед школярів

08 Вересень 2021
Екотон
UNICEF/INSCIENCE

 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні проведе всеукраїнський онлайн хакатон “ЕКОТОН” для підлітків, що присвячений змінам клімату та захисту навколишнього середовища.  Підлітки у віці 12-17 років зможуть більше дізнатися про кліматичний активізм,  отримати підтримку експертів та гранти на реалізацію своїх ініціатив у школах та громадах.

Мета ЕКОТОНу – допомогти підліткам проявити свій голос та привернути увагу до екологічних проблем, які їх турбують, через креативні кампанії та інноваційні формати. Протягом 1-3 жовтня команди  за підтримки менторів працюватимуть над власними комунікаційними проєктами. Серед тем хакатону - інформування про проблеми навколишнього середовища, популяризація екологічних звичок, залучення однолітків до кліматичного активізму, просування інноваційних рішень та адвокація у громадах чи на рівні всієї країни.

П’ятірка команд фіналістів отримає по 20 000 гривень від ЮНІСЕФ та головного партнера ING Bank і менторську підтримку для втілення своїх кампаній. Партнерами події стали  також МЕТРО Кеш енд Кері Україна, SoftServe та  IDS Borjomi Ukraine. 

“Згідно опитування U-Report за лютий 2021 року 76% молодих людей в Україні відчувають себе відповідальними за зміну клімату.

Такими проєктами як ЕКОТОН ми хочемо підсилити спроможність молодих людей та показати, що вони є агентами змін у сфері захисту навколишнього середовища та можуть навчати й мобілізувати свої одноліток. Молодь має цінні інсайти, може рухати вперед власні ініціативи та працювати на рівних із батьками, вчителями, екоактивістами, дослідниками-екологами, і, врешті решт, представниками влади. Ми в ЮНІСЕФ з нетерпінням очікуємо ідей від учасників ЕКОТОНу, та докладемо всіх зусиль, щоб масштабувати їх разом з партнерами”, - пояснив Представник ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. 

Онлайн змагання організоване у партнерстві із НУО INSCIENCE, яка працює в Україні для популяризації науки та формування наукового способу мислення у суспільстві.

Допомагати підліткам у розробці проєктів будуть вчені-екологи, кліматологи, екоактивісти, експерти з комунікацій, представники бізнесу, які у простій та зрозумілій формі розкажуть про зміну клімату, її вплив на наше життя сьогодні й про те, як можна протидіяти цьому через комунікаційні проєкти.

«Ми стоїмо на порозі кліматичної кризи. З передбачень вчених це перетворилося на тривожну реальність. Належна ж комунікація завжди була та є важливим кроком при розробці дієвих рішень, – зазначає Олена Скирта, партнерка INSCIENCE. – За допомогою ЕКОТОНу ми хочемо зарядити молодь екологічним мисленням та допомогти посилити свій голос крізь проєкти. Документальні ролики, чат-боти, екоблоги, колаборація з місцевими ЗМІ – очікуємо на оригінальні ідеї та креативні рішення. Не обмежуйте своє натхнення!»
    
Реєстрація на онлайн-хакатон триває до 27 вересня 11:00.

Дізнатися більше про ЕКОТОН можна тут: https://inscience.io/en/ecothon/

По більш детальну інформацію можна звертатися до Олександри Лозовик, менеджерки з комунікацій INSCIENCE, sasha.loza@inscience.io

 

 

Контакти для медіа

Ольга Пустовіт
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opustovit@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.