Пріянка Чопра, Девід Бекхем, Кеті Перрі, Орландо Блум, Вупі Голдберг та Ліам Нісон та інші зіркові прихильники ЮНІСЕФ закликають країни «Великої сімки» пожертвувати дози вакцин від COVID-19 іншим країнам
До саміту лідерів «Великої сімки», який відбувається в ці вихідні, посли і прихильники ЮНІСЕФ опублікували спільного листа, у якому закликали лідерів G7 взяти на себе зобов'язання поділитися мінімум 20% наявних доз вакцин проти COVID-19
Посли доброї волі ЮНІСЕФ Пріянка Чопра-Джонас, Девід Бекхем, Кеті Перрі, Орландо Блум, Вупі Голдберг, Анжеліка Кіджо та Ліам Нісон приєднуються до надзвичайного заклику 28 відомих послів і прихильників ЮНІСЕФ до лідерів «Великої сімки» взяти на себе зобов'язання невідкладно пожертвувати дози вакцин проти COVID-19 біднішим країнам.
Відкритий лист, опублікований напередодні триденного саміту лідерів G7, який відбудеться з п'ятниці, 11 червня, по неділю, 13 червня, у графстві Корнуолл (Велика Британія), містить заклик до лідерів «Великої сімки» якнайшвидше поділитися мінімум 20% доз вакцин проти COVID-19, щоб зменшити ризик подальшого поширення вірусу й запобігти появі мутантних штамів.
Рамла Алі, Фернандо Алонсо, Девід Бекхем, Орландо Блум, Хосе Мануель Кальдерон, Софія Карсон, Джемма Чан, Пріянка Чопра-Джонас, Олівія Колман, Біллі Айліш, Пау Газоль, Вупі Голдберг, Девід Хервуд, сер Кріс Хой, Анжеліка Кіджо, Теа Леоні, Люсі Лью, Хуан Мануель Лопес Ітурріага, Юен Мак-Грегор, Алісса Мілано, Енді Маррей, Ліам Нісон, Ліам Пейн, Кеті Перрі, Серхіо Рамос, Клаудія Шиффер, Тереза В'єхо і Пінк закликають світових лідерів пожертвувати дози вакцин і забезпечити справедливі поставки вакцин у країни з низьким і середнім рівнями доходу.
«Світ витратив півтора року на боротьбу з пандемією COVID-19, але вірус продовжує поширюватися в багатьох країнах, створюючи нові різновиди, які можуть повернути нас усіх туди, звідки ми починали, — йдеться в листі. — Це означає повторне закриття шкіл, додаткові перебої в роботі системи охорони здоров'я і більш серйозні економічні наслідки, що поставить під загрозу майбутнє сімей і дітей в усьому світі».
Далі в листі міститься попередження про те, що COVAX — глобальна ініціатива з надання підтримки бідним країнам в отриманні доступу до вакцин — уже відчуває нестачу 190 мільйонів доз. Тож для покриття такої нестачі важливо, щоб країни «Великої сімки» пожертвували 20% своїх вакцин, тобто понад 150 мільйонів доз, у період із червня по серпень як вимушений тимчасовий захід. Нещодавній аналіз, здійснений з ініціативи Комітету Сполученого Королівства по ЮНІСЕФ компанією Airfinity, яка займається дослідженнями в області наук про життя, засвідчив, що G7 здатні зробити це без значних затримок у реалізації планів вакцинації дорослого населення у своїх країнах.
«Як посол доброї волі ЮНІСЕФ я вірю в надзвичайну користь вакцинації, — заявив Девід Бекхем. — Пандемія не завершиться доти, доки вона не припиниться всюди, тому життєво важливо, щоб усі спільноти в усьому світі негайно отримали справедливий доступ до вакцин проти COVID-19».
ЮНІСЕФ також попереджає про те, що без нагального забезпечення справедливого та рівного доступу до вакцин світові, як і раніше, загрожуватимуть смертоносні мутації вірусу, і наводить приклад руйнівної другої хвилі COVID-19, яка накрила Індію та інші країни Південної Азії, зокрема Непал, Пакистан і Афганістан.
«Криза в моїй рідній Індії та в усьому регіоні Південної Азії має руйнівний характер. Ця смертоносна хвиля COVID-19 створює величезне навантаження на медичні установи по всій Індії — в них закінчуються лікарняні ліжка, основне медичне обладнання й кисень. Усі ми в ЮНІСЕФ вкрай занепокоєні новинами про те, що діти хворіють на цей новий різновид вірусу. Водночас багато дітей втрачають батьків, залишаються одні, не маючи доступу до життєво важливої медичної допомоги, вакцинації та освіти, — підкреслила посол доброї волі ЮНІСЕФ Пріянка Чопра-Джонас. — Криза в Індії переконує, що ми повинні діяти прямо зараз, щоб уникнути нових смертоносних мутацій, що лютують у країнах із низьким і середнім рівнями доходу по всьому світі. ЮНІСЕФ та його партнери по COVAX забезпечують охоплення вакцинами та лікуванням найбільш уразливих груп населення, але не можуть зробити це самотужки. Очевидним розв'язанням цієї проблеми є взяття країнами «Великої сімки» зобов'язання негайно поділитися надлишками доз вакцин проти COVID-19 із країнами, у яких медичні працівники та вразливі групи населення найбільше потребують вакцинації. Саме тому я приєднуюся до своїх колег — послів доброї волі ЮНІСЕФ, які підписали цей лист і закликають лідерів «Великої сімки» взяти на себе це зобов'язання під час саміту у Великій Британії на цьому тижні, щоб захистити від COVID-19 сім'ї і дітей в усьому світі».
Крім того, в листі стверджується, що «...саміт лідерів G7, який відбудеться в ці вихідні, є чудовою можливістю узгодити дії, які дозволять негайно ж отримати вакцини там, де вони найбільше потрібні». У ньому міститься заклик до лідерів «Великої сімки» розробити «дорожню карту» для збільшення обсягу пожертвувань мірою зростання поставок, а також наголошується, що, за прогнозами, до кінця року близько 1 млрд доз вакцин стануть доступними для пожертвувань.
«Країни не мусять обирати між боротьбою з хворобою у себе або за кордоном. Ми можемо й повинні робити і те, і те одночасно й негайно, — зазначила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Це поворотний момент у боротьбі з COVID-19, оскільки лідери зустрічаються для того, щоб визначити пріоритетні форми цієї боротьби на найближчі тижні та місяці. Я втішена тим, що так багато прихильників ЮНІСЕФ приєднуються зараз до нашого заклику надати екстрену підтримку в рамках COVAX, щоб ми могли продовжувати цю боротьбу в усьому світі. Зрештою, хвороба не визнає кордонів на карті. Так само не повинна визнавати кордонів на карті й наша боротьба з вірусом заради запобігання появі його нових різновидів».
#####
Подивитися відео-версію листа, озвучену Ліамом Нісоном, а також отримати доступ до іншого мультимедійного контенту можна за цим посиланням.
Повний текст листа:
Шановні лідери «Великої сімки»!
Світ витратив півтора року на боротьбу з пандемією COVID-19, але вірус продовжує поширюватися в багатьох країнах, створюючи нові різновиди, які можуть повернути нас усіх туди, звідки ми починали. Це означає повторне закриття шкіл, додаткові перебої в роботі системи охорони здоров'я і більш серйозні економічні наслідки, що поставить під загрозу майбутнє сімей і дітей в усьому світі.
Пандемія не завершиться доти, доки вона не припиниться всюди, а це означає, що всі країни повинні отримати вакцини якомога швидше і на якомога більш справедливих засадах. Саміт «Великої сімки», який відбудеться в ці вихідні, є чудовою можливістю для вас узгодити дії, які дозволять негайно отримати вакцини там, де їх найбільше потребують.
ЮНІСЕФ уже розпочав поставки вакцин від імені COVAX — міжнародної ініціативи із забезпечення справедливого розподілу вакцин. Але прямо зараз механізму COVAX не вистачає 190 мільйонів доз до необхідної кількості, тому найбільш вразливі групи ризикують залишитися без захисту. Деякі країни взяли на себе зобов'язання пожертвувати вакцини пізніше в цьому році. Але дози вакцин необхідні прямо зараз.
За даними аналізу ЮНІСЕФ, країни «Великої сімки» невдовзі отримають достатньо доз вакцин для того, щоб пожертвувати 20%, тобто понад 150 мільйонів доз, у період із червня по серпень без значних затримок у реалізації поточних планів вакцинації дорослого населення своїх країн. Ми просимо вас без зволікань пожертвувати ці вакцини ще до серпня й розробити «дорожню карту» для збільшення обсягу пожертвувань мірою зростання поставок.
За прогнозами, до кінця року близько 1 млрд доз вакцин стануть доступними для пожертвувань. Увесь світ покладає на нас надії. Разом ви повинні прийняти цей виклик. Побудуймо більш здорове, світле і справедливе майбутнє для кожної дитини і для всіх людей!
ПОЖЕРТВУЙТЕ 20% НАЯВНИХ У ВАС ВАКЦИН ДО СЕРПНЯ! ЗАХИСТІТЬ УСІХ НАС! ПОЖЕРТВУЙТЕ ВАКЦИНИ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Контакти для медіа
Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Facebook, Instagram , Twitter та TikTok.