Більш ніж у 100 країнах COVID-19 спричинив перебої у послугах захисту дітей, - дослідження ЮНІСЕФ

19 Серпень 2020
image
UNICEF

COVID-19 спричинив серйозні перебої у наданні послуг із попередження та відповіді на випадки насильства, експлуатації та жорстокого поводження із дітьми. Про це свідчить дослідження ЮНІСЕФ. 

Зі 136 країн, які давали дані для опитування ЮНІСЕФ щодо соціально-економічного впливу заходів з протидії COVID-19, 104 країни повідомили про перебої у роботі служб, пов’язаних із насильством над дітьми. Дві з трьох країн повідомили, що перебої торкнулись як мінімум однієї служби. Зокрема, у Південній Африці, Малайзії, Нігерії та Пакистані. Південна Азія, Східна Європа та Центральна Азія мають найвищу частку країн, які повідомляють про перебої в доступності послуг.

"Ми тільки починаємо повністю розуміти шкоду, заподіяну дітям через їх вразливість під час карантину"

"Ми тільки починаємо повністю розуміти шкоду, заподіяну дітям через їх вразливість під час карантину", - зазначає виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Форе. «Через закриття шкіл та обмежене пересування частина дітей застрягає вдома з кривдниками, стрес яких весь час зростає. Перебої у роботі служби захисту та соціальних працівників означають, що дітям нікуди не звертатися за допомогою».

З прийняттям країнами заходів щодо запобігання та стримування COVID-19, робота багатьох життєво важливих служб запобігання та реагування на насильство була призупинена. Більше половини країн повідомили про перебої у веденні випадків, послуг із перенаправлення та візитів у сім’ї у зоні ризику насильства. У багатьох країнах також постраждали програми запобігання насильству, доступ дітей до органів захисту дітей та національні служби довіри.

Ще до пандемії насильство щодо дітей було досить поширеною практикою: близько половини дітей у світі зазнавали тілесних покарань вдома, приблизно 3 з 4 дітей віком від 2 до 4 років регулярно піддаються формам жорстокої дисципліни; та 1 із 3 дівчат у віці від 15 до 19 років потерпала від свого інтимного партнера в якийсь момент свого життя.

Дослідження минулих епідемій та криз показують їх руйнівний вплив на насильство над дітьми та надання відповідних послуг. Наприклад, під час спалаху еболи у Західній Африці структури захисту дітей та механізми громад ослабли, а послуги з реагування здійснювались із затримкою. Крім того, під час пандемій у сфері охорони здоров’я, таких як COVID-19, обмежений контакт з неофіційними мережами підтримки, як то друзі, вчителі, далекі родичі та члени громади, залишають дітей та сім'ї більш вразливими.

ЮНІСЕФ підтримує уряди та партнерські організації у посиленні та адаптації критичних служб запобігання та реагування для дітей, які постраждали від насильства під час COVID-19. Наприклад, у Бангладеш ЮНІСЕФ надав засоби особистої гігієни, включаючи маски, засоби для дезінфікування рук та захисні окуляри для працівників соціальних служб, щоб безпечно підтримувати дітей, що живуть на вулиці та у важкодоступних районах. Також ЮНІСЕФ допоміг у наборі та підготовці додаткових соціальних працівників для національної лінії допомоги дітям 1098.

"Проблема насильства над дітьми є серйозним викликом для системи захисту дітей. Пандемія посилила проблему і зв’язала руки спеціалістам, які намагаються захистити дітей у зоні ризику", - додала Генрієтта Фор. «Дуже багато дітей покладаються зараз на системи соціального захисту. У кризові періоди уряди повинні приймати термінові та довгострокові заходи, що захищають дітей від насильства, включаючи інвестиції в працівників соціальних служб та збільшення їх кількості, зміцнення програм допомоги та розширення доступу до ресурсів із позитивного батьківства."

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.