Оновлена інформація від COVAX: ЮНІСЕФ спільно зі світовими авіакомпаніями й постачальниками у сфері вантажоперевезень планують доставку вакцин проти COVID-19

ЮНІСЕФ розпочинає перемовини з більш ніж 350 логістичними організаціями, щоб активізувати роботу з планування доставок вакцин проти COVID-19, щойно вони стануть доступними.

23 Листопад 2020
image
UNICEF

ЮНІСЕФ співпрацює з основними світовими авіакомпаніями й постачальниками послуг з перевезення вантажів, для того щоб активізувати зусилля з доставки вакцин проти COVID-19 у більш як 92 країни світу відразу ж після того, як вакцини стануть доступними.

Минулого тижня у межах підготовчого етапу ЮНІСЕФ разом із Панамериканською організацією охорони здоров'я (ПООЗ) та Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (ІАТА) поінформували основні світові авіакомпанії про очікувані вимоги до пропускної здатності й обговорили способи перевезення близько 2 мільярдів доз вакцин проти COVID-19 у 2021 році, а також більш ніж мільярда шприців, які необхідно буде доставити морським транспортом.

Ця віртуальна нарада відбулася відразу ж після першого в історії заходу, присвяченого питанням логістики. Він був проведений ЮНІСЕФ у віртуальному режимі для обговорення всіх аспектів перевезення вакцин проти COVID-19. У важливій дискусії взяли участь понад 350 партнерів, які займаються питаннями логістики, зокрема оператори вантажних авіаперевезень, судноплавні компанії та світові логістичні асоціації.

«Мірою продовження діяльності навколо розробки вакцин проти COVID-19 ЮНІСЕФ активізує зусилля з налагодження спільної роботи з авіакомпаніями, операторами вантажних перевезень, судноплавними компаніями та асоціаціями, що займаються питаннями логістики, з метою забезпечення максимально оперативної та безпечної доставки життєво важливих вакцин, — заявила директор відділу постачання ЮНІСЕФ Етлева Каділлі. — Це винятково важливе співробітництво матиме величезне значення для забезпечення достатньої транспортної пропускної здатності у цій масштабній історичній операції. Під час підготовки до поставок доз вакцин проти COVID-19, шприців та додаткових засобів індивідуального захисту для медичних працівників первинної ланки по всьому світу нам необхідні всі наявні сили й засоби. Захистивши медиків, ми у такий спосіб зможемо захистити мільйони дітей, які залежать від найважливіших послуг, що надаються такими працівниками».

Найближчими тижнями ЮНІСЕФ також здійснить оцінку наявних транспортних потужностей для виявлення прогалин і визначення майбутніх потреб. Очікується, що закупівлі, доставка й поширення вакцин проти COVID-19 стане наймасштабнішою та найбільш оперативною з усіх подібних операцій, які коли-небудь здійснювалися. ЮНІСЕФ очолює зусилля із закупівель і доставок вакцин від виробників, які підписали угоди з механізмом COVAX. У співпраці з ПООЗ ЮНІСЕФ координуватиме максимально оперативну й безпечну закупівлю та доставку вакцин у 92 країни з низьким рівнем доходу, а також рівнем доходу нижче середнього.

Ця діяльність заснована на багаторічному досвіді співробітництва ЮНІСЕФ з логістичною індустрією у рамках перевезення медичного приладдя по всьому світу попри пов'язані з пандемією обмеження. Щоб підтримати країни у впровадженні ними заходів у відповідь на пандемію, починаючи з січня ЮНІСЕФ здійснив поставки пов'язаного з COVID-19 медичного приладдя, зокрема масок, халатів, кисневих концентраторів і діагностичних наборів для тестування, на суму понад 190 млн дол. США.

Як найбільший у світі покупець вакцин ЮНІСЕФ щороку закуповує понад 2 мільярди доз вакцин для планової імунізації й реагування на спалахи хвороб від імені майже 100 країн. Цей безпрецедентний досвід включає в себе координацію тисяч поставок з різними вимогами до температурного режиму. Це дозволило ЮНІСЕФ стати експертом з управління ланцюгами поставок продуктів із контрольованою температурою зберігання, що особливо важливо під час здійснення цього історичного заходу. Щоб звести до мінімуму перебої у проведенні програм планової імунізації через заходи, пов'язані з доставкою вакцин проти COVID-19 і шприців, ЮНІСЕФ та партнери продовжуватимуть здійснювати ретельну координацію своїх дій із логістичними операторами з метою своєчасної їх доставки по всьому світу.

«Підтримка з боку урядів, партнерів і приватного сектору матиме першорядне значення для максимально ефективного перевезення вакцин від таких смертельних захворювань, як кір, дифтерія і правець, а також проти COVID-19», — зазначила Етлева Каділлі.

Минулого місяця ЮНІСЕФ розпочав роботу над створенням до 2021 року запасу шприців обсягом понад 1 мільярд одиниць, щоб гарантувати початкову поставку й попереднє розміщення вакцин проти COVID-19.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.