ЮНІСЕФ підписав угоду про поставки вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19

11 Лютий 2021

НЬЮ-ЙОРК, 11 лютого 2021 р. — Сьогодні ЮНІСЕФ заявив про підписання від імені ініціативи COVAX угоди з компанією Pfizer щодо поставок упродовж 2021 року вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19.

Поставки цієї вакцини, як очікується, розпочнуться вже в першому кварталі 2021 року, щойно країни, для яких були виділені дози вакцини Pfizer-BioNTech за схемою розподілу COVAX, підтвердять свою повну відповідність усім вимогам, що їх висувають компанії Pfizer і BioNTech та Механізм COVAX.

Мета Механізму COVAX полягає в тому, щоб забезпечити для всіх країн незалежно від їхнього рівня доходу доступ до безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19. Ця угода про поставки дасть змогу ЮНІСЕФ закуповувати дози вакцин з обсягу в 40 мільйонів доз, які були зарезервовані для поставок протягом 2021 року відповідно до Попередньої угоди про закупівлі (ПУЗ), укладеної Механізмом COVAX із компаніями Pfizer і BioNTech.

Для зберігання Pfizer-BioNTech проти COVID-19, яка стала першою вакциною, включеною 31 грудня 2020 року до розробленого ВООЗ переліку препаратів для екстреного використання, необхідне дотримання умов «суперхолодового ланцюга». ЮНІСЕФ спільно з партнерами працюють цілодобово, щоб надати підтримку урядам в оснащенні об'єктів холодового ланцюга для зберігання й поширення вакцин проти COVID-19, які мають різні температурні параметри зберігання.

Сьогоднішня угода є другою довгостроковою угодою про поставки, які ЮНІСЕФ підписав із виробником вакцин проти COVID-19 від імені Механізму COVAX. Минулого тижня ЮНІСЕФ уклав із Інститутом сироватки Індії угоду про доступ до двох вакцин шляхом передачі технологій від компаній AstraZeneca і Novavax за умови схвалення відповідних вакцин з боку ВООЗ.

Механізм COVAX, яким спільно керують Альянс ГАВІ, Коаліція з інновацій в області забезпечення готовності до епідемій (CEPI) і ВООЗ, у співпраці з ЮНІСЕФ має намір забезпечити до кінця 2021 року не менше 2 мільярдів доз схвалених вакцин проти COVID-19. Такий обсяг вакцин дозволить країнам-учасницям захистити своїх медичних і соціальних працівників, які перебувають на передовій протидії COVID-19, а також вразливі групи населення і тих, хто має підвищений ризик виникнення ускладнень унаслідок захворювання.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380675050056
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.