Клімат (не) в нормі: як молодь може протидіяти зміні клімату

11 Листопад 2021
image
UNICEF

23 листопада з нагоди Всесвітнього дня дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) проведе конференцію «Клімат (не) в нормі: як молодь може протидіяти зміні клімату». Під час конференції учасники поговорять про те, як молодь може долучатися до вирішення проблем, пов'язаних із зміною клімату та її наслідками, і хто може їй в цьому допомагати.

Кліматична криза – це криза прав дитини. Вона впливає на право дітей та молоді на чисте повітря та воду, здорову їжу та здоров'я, доступ до навчання та інші сфери життя. Саме діти та молодь нестимуть на собі тягар наслідків кліматичної кризи у найближчому майбутньому, тому вони мають право і повинні активно долучатися до процесів ухвалення рішень щодо змін клімату та довкілля на всіх рівнях, а також мати змогу впроваджувати власні екологічні ініціативи у відповідь на нагальні потреби своїх громад.  

Під час конференції відбудеться три панельних дискусії за участі ключових стейкхолдерів та молоді:

  • Презентація огляду ЮНІСЕФ про вплив кліматичних змін та несприятливих умов довкілля на дітей та молодь. Учасники обговорять основні екологічні проблеми в Україні та роль молоді в їх вирішенні.
  • Обговорення результатів Кліматичної конференції ООН у Глазго (СОР26) з представниками молоді, уряду та громадських організацій, які відвідали конференцію. Учасники дадуть корисні поради про те, як молоді люди можуть потрапити на СОР, поділяться своїми враженнями від конференції та розкажуть про те, яких ключових домовленостей було досягнуто та як вони будуть реалізуватися зокрема в українському контексті.
  • Презентація найкращих екологічних практик від представників бізнесу та молодіжних ініціатив. Крім того, учасники поговорять про те, як можна залучати ресурси для своїх ініціатив, а також як успішно взаємодіяти з місцевими органами влади та бізнесом.

В межах конференції для молодих людей буде окрема можливість взяти участь у Світовому кафе - інтерактивному форматі, де учасники зможуть познайомитися, поспілкуватися та обговорити  цікаві для себе кліматични питання. Для тих, хто тільки починає свій шлях у кліматичному русі, це можливість дізнатися, як почати втілювати свої ідеї. А ті, хто вже активно долучені до кліматичного руху, зможуть розширити мережу контактів та знайти однодумців для масштабування своєї діяльності.

Подія відбудеться офлайн для учасників та буде транслюватися онлайн на Фейсбук-сторінці ЮНІСЕФ.

Взяти участь у конференції можуть молоді люди віком до 24 років за умови попередньої реєстрації. З огляду на протиепідемічні заходи безпеки кількість місць обмежена. Зареєструватися можна до 17 листопада включно. Більше інформації та форма для реєстрації є за посиланням.

Контакти для медіа

Ольга Пустовіт
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opustovit@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.