ЮНІСЕФ збирає молодь, щоб обговорити зміни клімату
- Доступно:
- Українська
- English
23 листопада Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів у Києві молодіжну конференцію «Клімат (не) в нормі: як молодь може протидіяти зміні клімату». Метою конференції було обговорити те, як молодь може долучатися до вирішення проблем, пов'язаних із зміною клімату, і хто може їй в цьому допомагати. Подію символічно приурочили до Міжнародного дня дитини, який ЮНІСЕФ відзначає у листопаді, щоб привернути увагу до прав дітей та посилити їхній голос.
«Діти та молодь найбільше страждають під час будь-якої кризи, і кліматична криза не є виключенням. Вона впливає на право дітей та молоді на чисте повітря та воду, здорову їжу та здоров'я, доступ до навчання та інші сфери життя. Молоде покоління несе найменшу відповідальність за зміну клімату, але на його плечі впадуть усі наслідки цього процесу” - підкреслює Мурат Шахін, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Зрозуміти основні проблеми довкілля в Україні та пов'язані з ними ризики допоміг документ ЮНІСЕФ “Оцінка впливу кліматичних умов на дітей в Україні”. Учасники першої панельної дискусії - представники органів влади, неурядового сектору та молоді - обговорили поточну ситуацію, те, як вони бачать майбутнє і яким чином всі залучені сторони можуть будувати конструктивний діалог та співпрацювати на шляху до подолання наслідків зміни клімату.
Друга панельна дискусія зібрала учасників Кліматичної конференції ООН (СОР26) - молодіжних активістів, участь яких цього року підтримав ЮНІСЕФ, екологічні організації та експертів із уряду. Вони представили результати СОР26 та почали обговорення про те, як домовленості конференції будуть імплементуватися в українському контексті та яка в цьому роль молоді. Крім того, глядачі отримали корисні практичні поради про те, як можна долучатися до кліматичної діяльності та творити зміни у сфері клімату вже зараз.
«Питання зміни клімату мультидисциплінарне – незалежно від вашої спеціальності ви легко можете долучатися до будь-яких громадських організацій, бо там потрібні всі: юристи, копірайтери, тобто є дуже великий простір для можливостей», - розповіла Ніна Рубаха, кліматична активістка та членкиня організації «Плато».
Важливою темою стала роль бізнесу у подоланні кліматичної кризи та забезпеченні сталого розвитку. Під час третьої панельної дискусії представники компаній Procter&Gamble, MacPaw та SoftServe розповіли про свої екологічно-спрямовані проєкти в Україні та світі. Особливий інтерес викликало обговорення про те, як бізнес та молодь можуть створювати спільні ініціативи, спрямовані на захист планети.
«Підтримка провідних бізнес-компаній є досить важливою для молоді, адже це може стати чудовою практикою у підготовці до сучасних реалій і побудови свого майбутнього бізнесу», - сказав Богдан Комаровський, учасник одного з молодіжних проєктів ЮНІСЕФ, який отримав підтримку від компанії SoftServe.
Окрім панельних дискусій, молодіжні активісти долучилися до Світового кафе - інтерактивного формату, де молодь могла взаємодіяти між собою, залучатися до дискусій та знаходити нові практичні рішення для своїх проєктів. Учасники обговорили як ефективно комунікувати про зміну клімату, обмінялися своїм досвідом створення екологічних проектів на локальному рівні, дізналися про можливості залучення до кліматичної політики на міжнародному рівні та обговорили практики сталого споживання. Крім того, вони отримали нагоду спробувати себе у ролі модераторів та обговорили такі теми, як мережування, емоційне благополуччя у контексті еко-активізму та залучення ресурсів на свої проекти.
“Останнє опитування Юрепорт показало, що 30% молодих людей в Україні вже долучаються до кліматичних ініціатив і ще 45% хотіли б це робити. ЮНІСЕФ уже підтримує молодіжні екологічні ініціативи, зокрема через програму UPSHIFT, Найбільший урок у світі, ініціативи з моніторингу якості повітря, тощо і ми прагнемо продовжувати співпрацю з молоддю у цьому напрямку», - сказав Себастьян Трюффо, керівник програми з питань води, санітарії та гігієни ЮНІСЕФ.
Конференція відбулася за підтримки ING Bank, який є давнім партнером молодіжних програм ЮНІСЕФ, зокрема у сфері клімату.
Контакти для медіа
Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Facebook, Instagram , Twitter та TikTok.