ЮНІСЕФ: діти на сході України повинні мати доступ до безпечної освіти та право на безпечне дитинство

17 Лютий 2022
image
UNICEF

Атаки на дитячі садки та школи за останні вісім років стали сумною реальністю для дітей на сході України. Понад 750 навчальних закладів було пошкоджено від початку конфлікту, обмежуючи навчання для тисяч дітей з обох боків лінії розмежування.

Конфлікт має руйнівний вплив на психологічний стан цілого покоління на сході України. Більше того, діти на сході України  проживають на одній із найбільш забруднених мінами територій у світі. Щодня вони живуть, граються, ходять до школи на ділянках, засмічених мінами, нерозірваними боєприпасами та іншими смертельними вибухонебезпечними пережитками війни.  Від початку конфлікту ЮНІСЕФ працює на сході України, організовуючи психологічну допомогу та навчання з мінної безпеки для більш ніж 180 тисяч дітей, молодих людей та їх батьків. ЮНІСЕФ також ремонтує школи та дитячі садки і доставляє освітні матеріали, такі як навчальні набори, меблі та спортивне обладнання.

ЮНІСЕФ закликає усі сторони дотримуватися Декларації про безпеку шкіл та захищати дітей та їх опікунів від атак, незалежно від обставин, в яких вони перебувають. Освітні заклади повинні залишатися безпечним простором, де діти мають бути захищеним від загроз та криз, та надійним сховищем, де вони можуть вчитися, гратися та рости наповну. Право дітей на освіту неможливо убезпечити в умовах конфлікту, якщо без захисту перебуває сама освіта.

ЮНІСЕФ продовжить працювати з громадами, які постраждали від конфлікту, надавати життєво необхідну допомогу та забезпечувати нагальні потреби найбільш вразливих дітей та їх родин.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.