За підтримки ЮНІСЕФ діти у Верховній Раді нагадали про свої права

19 Листопад 2019

Вперше в історії України діти відкрили роботу Верховної Ради. Своїми виступами у парламенті юні активісти нагадали про важливість прав дітей та озвучили виклики, які бентежать молодь України. Таким чином Україна долучилась до глобальних заходів ЮНІСЕФ, присвячених 30-річчю Конвенції ООН про права дитини. 

За включення промов дітей до регламенту Верховної Ради проголосувало 315 депутатів. “Діти - наше майбутнє. Для них ми будуємо державу сьогодні. Тому всім доцільно почути дітей, їх думку, їх прагнення. Ми запросили молодих активістів, щоб вони поділились із нами своїм баченням майбутнього і, що не менш важливо, теперішнього”. - коментує Дмитро Разумков, спікер Верховної Ради України IX скликання. 

image

Подія ініційована ЮНІСЕФ у рамках глобальної акції, яка проходить в усіх країнах світу у річницю Конвенції ООН про права дітей. У цей день діти у різних країнах світу займуть керівні пости та ролі у медіа, політиці та бізнесі, щоб висловити свою позицію та дати голос мільйонам однолітків. Для дітей це нагода відчути себе залученими до процесів прийняття рішень, а для управлінців - можливість почути дітей та врахувати їхні потреби. 

 “Діти в Україні стикаються з тими ж проблемами, що і їхні однолітки по всьому світу: життя в умовах конфлікту, ризик потрапити в заклади інституційної освіти, проблеми із доступом до чистої води на території конфлікту, булінг, домашнє насильство. Тільки завдяки інноваційним підходам, політичній волі та збільшенню ресурсів ми перетворимо бачення Конвенції про права дитини в реальність для всіх дітей. ЮНІСЕФ готовий співпрацювати із парламентом для досягнення цілі Конвенції - кращого майбутнього для кожної дитини”, - зазначила Лора Білл, заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

У Верховній Раді від імені усіх дітей поділилась своїми тривогами та побажаннями щодо змін для дітей та молоді в Україні 15-річна Лідія Давида зі Львова, учасниця Міжнародного Саміту ЮНІСЕФ для міст, дружніх до дітей та молоді. Лідія говорила про необхідність залучення дітей та молоді до прийняття рішень, які стосуються дітей: “Ми пропонуємо створювати майданчики, де діти могли би висловлювати свою думку, активно впроваджувати дитяче самоврядування. Це реалізація права дитини бути почутою. Даючи дітям можливість брати участь в житті країни, ми сприяємо зростанню активних і небайдужих громадян. А значить, ми збільшуємо наші шанси на майбутнє”.

image

У події взяли участь діти, які активно долучаються до змін у сфері екології, охорони здоров’я та освіти. Вони отримали можливість поспілкуватись із народними  депутатами за стінами зали парламенту. 

17-річний Володимир Чарушин із Харкова, автор проекту з популяризації жестової мови, долучився до прес-брифінгу та підняв питання інклюзії та інтеграції дітей з інвалідністю: “Я і мої друзі мріємо зруйнувати стіну нерозуміння між суспільством і людьми, які не чують, чи не бачать, чи не можуть ходити. Ми маємо стати творцями змін. Ми - це суспільство. Це я, ви, це кожен з нас. Я говорю мовою жестів, але Ви можете почути мене серцем. І ми разом побудуємо країну, де поважають права дітей та дослухаються до них”. Володимир представить Україну на Генеральній Асамблеї ООН у Нью Йорку 20 листопада.Наступного тижня подібні дитячі сесії будуть проходити в усіх регіонах країни  - більше ніж 25 міст та громад заявили про свої наміри долучитись до акції 20 листопада. У цей день місцеві голови, мери, керівники департаментів на один день поступляться своїм місцем дітям та будуть прислухатись до їхніх порад щодо ключових рішень у містах і громадах.

Довідково:

Річниця Конвенції ООН про права дітей відзначається 20 листопада. Цього року виповнюється 30 років із дня підписання Конвенції. В Україні Конвенцію ратифіковано у 1991 році, тобто на першому році незалежності країни*. До Конвенції приєднались майже всі країни світу для того, щоб забезпечити дітям планети щасливе дитинство.

Дізнатися більше про Конвенцію ООН про права дитини https://www.unicef.org/ukraine/uk/convention

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook