Бахмут, Вінниця і Львів отримали почесний міжнародний статус ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей і молоді”

07 Грудень 2021
image
UNICEF

Бахмут, Вінниця і Львів – перші міста в Україні, що отримали почесний міжнародний статус Громади, дружньої до дітей і молоді. Статус надають в рамках однойменної ініціативи ЮНІСЕФ, спрямованої на підтримку місцевої влади у реалізації прав дітей. До Дня місцевого самоврядування представників міст нагородили міністри.

У світі ініціатива “Громада, дружня до дітей і молоді” впроваджується з 1996 року. Її вже підтримали понад 3000 муніципалітетів у 38 країнах на п’яти континентах. 

В Україні ініціатива реалізується з 2018 року. І від початку 170 громад виявили бажання приєднатись. Утім для участі відібрали тільки найбільш мотивованих.

Станом на листопад 2021 року в ініціативі “Громада, дружня до дітей і молоді” беруть участь 35 українських міст і громад, у яких мешкає більш ніж 9 млн людей. Громади в ініціативі реалізовують плани із покращення середовища для дітей та молоді.

Бахмут, Вінниця та Львів успішно реалізували свої плани, пройшли оцінювання і за його результатами вперше в Україні отримали статус Громади, дружньої до дітей і молоді. 

Представників міст нагородили Марина Лазебна, Міністерка соціальної політики України, Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України.

Отримання статусу - не кінечна ціль. Статус означає прогрес громад та постійний рух до того, аби стати дружніми до дітей та молоді. Громади мають підтверджувати статус щодва-три роки.

Дивіться церемонію нагородження, яка відбулась на Саміті "Діти 2021":

  Для довідки:

  Громада, дружня до дітей і молоді, це громада, яка систематично працює, аби стати місцем, де молодь і діти:

  • убезпечені та захищені від експлуатації, насильства й принижень; 
  • мають хороший старт у житті, щоби вирости здоровими та реалізувати свій потенціал; 
  • мають доступ до базових послуг; 
  • мають якісну, інклюзивну й партисипативну освіту та розвиток навичок;
  • висловлюють свої думки та беруть участь у прийнятті рішень, що впливають на них; 
  • беруть участь у сімейному, культурному та соціальному житті міста/громади;
  • живуть у чистому, не забрудненому та безпечному середовищі з доступом до зелених насаджень; 
  • зустрічаються з друзями та мають місця для гри й відпочинку; 
  • мають рівні можливості, незалежно від їхніх етнічної приналежності, релігійних переконань, сімейного доходу, статі чи здібностей.

  Контакти для медіа

  Ольга Пустовіт
  Спеціалістка з комунікацій
  ЮНІСЕФ в Україні
  Електронна пошта: opustovit@unicef.org

  Про ЮНІСЕФ

  ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

  Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.