Опитування ЮНІСЕФ: понад третина молодих людей у 30 країнах світу потерпають від онлайн-булінгу

Дані U-Report свідчать про поширеність кібербулінгу та його негативний вплив на молодих людей.

04 September 2019
image
UNICEF

Нью-Йорк, 4 вересня 2019 року. За даними опитування, представленого сьогодні Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Спеціальною представницею Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей, третина молодих людей у 30 країнах світу стають жертвами онлайн-булінгу, а кожна п’ята молода людина змушена була пропускати заняття в школі через кібербулінг та насильство.  В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Майже три чверті респондентів, які анонімно відповіли на запитання молодіжного опитування U-Report, також зазначили, що найчастіше онлайн-булінг трапляється в соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

«Доступ школярів до Інтернету означає, що школа не закінчується, щойно учень або учениця вийшли з класної кімнати. І, на жаль, булінг так само не закінчується, коли діти залишають будівлю школи, – наголосила Генрієтта Фор, Виконавча директорка ЮНІСЕФ. – Для поліпшення умов навчання молоді необхідно враховувати те, що їхнє життя нині проходить і онлайн, і офлайн». 

В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

image

У межах опитування молоді люди через SMS та сервіси миттєвих повідомлень дали відповіді на низку запитань про свій досвід онлайн-булінгу та насильства, а також про те, де ці явища найчастіше трапляються і хто, на їхню думку, має відповідати за їх подолання. Близько 32% опитаних вважають, що за подолання кібербулінгу має відповідати держава, 31% – що самі молоді люди, 29% відповідальними назвали інтернет-провайдерів. В Україні, більше половини молодих людей вважає, що проблему може вирішити сама молодь. В той час, кожен п’ятий український підліток думає, що державні органи теж  мають відповідальними за подолання кібербулінгу. 14 % молодих людей вбачають необхідність залучення школи і ще 12 відсотків – інтернет-провайдерів.

«Один із ключових висновків, які можна зробити з отриманих відповідей, – необхідно активно залучати молодь і дітей та налагоджувати з ними партнерство. Відповіді на запитання про те, хто відповідає за подолання кібербулінгу, приблизно порівну розподілилися між державою, інтернет-провайдерами (приватним сектором) і самими молодими людьми, – зауважила Наджат Маала Мджід, Спеціальна представниця Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей. – Це наша спільна проблема, і ми маємо розділити відповідальність між усіма партнерами»

В Україні, більше половини молодих людей вважає, що проблему кібербулінгу може вирішити сама молодь. 14 % молодих людей вбачають необхідність залучення школи і ще 12 відсотків – інтернет-провайдерів

В опитуванні взяли участь понад 170 тисяч U-репортерів – молодих людей віком від 13 до 24 років із таких країн: Албанія, Бангладеш, Беліз, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, В'єтнам, Гамбія, Гана, Еквадор, Зімбабве, Індія, Індонезія, Ірак, Косово, Кот-д'Івуар, Ліберія, Малаві, Малайзія, Малі, Молдова, М'янма, Нігерія, Румунія, Сьєрра-Леоне, Тринідад і Тобаґо, Україна, Франція, Чорногорія та Ямайка. В Україні до опитування долучилися 6,791 Ю-репортер.

image

Результати дослідження ставлять під сумнів думку, що кібербулінг поміж однокласниками трапляється лише у країнах із високим рівнем доходу. Так, 32% респондентів у країнах  Європи та Центральної Азії повідомили, що вони стали жертвами онлайн-булінгу. Близько 53% зізналися, що вони знають про приватні онлайн-групи школярів, де діти обмінюються інформацією про своїх однолітків із метою цькування. В Україні про існування таких груп повідомили 59% опитаних.

У 2018 році в межах кампанії ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство у школах і навколо них діти та молоді люди з усіх країн світу напрацювали Маніфест молоді #ЗУПИНИТИнасильство, в якому закликали держави, вчителів, батьків та самих себе допомогти подолати насильство та забезпечити умови, у яких учні почувалися б безпечно у школах та навколо них, у тому числі були б захищеними онлайн.

«Молоді люди з усього світу – з країн із високим і низьким рівнями доходу – говорять нам, що зазнають онлайн-булінгу, що це впливає на їхню освіту і що вони хочуть, аби це припинилося, – підкреслила Генрієтта Фор. – Нині ми відзначаємо 30-ту річницю Конвенції про права дитини, і ми зобов’язані забезпечити, щоб захист прав дитини став пріоритетом цифрової безпеки та політики щодо захисту користувачів Інтернету».

Для подолання онлайн-булінгу та насильства у школах і навколо них ЮНІСЕФ та його партнери закликають усі сторони до негайних дій у таких сферах:

  • Реалізація політики захисту дітей та молодих людей від булінгу та кібербулінгу.
  • Створення та запуск національних «гарячих ліній» для підтримки дітей і молоді.
  • Просування етичних стандартів і практик серед провайдерів доступу до соціальних мереж, зокрема щодо збирання, зберігання та управління даними.
  • Збирання більш точної та деталізованої інформації про поведінку дітей і молодих людей онлайн, на основі якої будуть розроблятися подальша політика та рекомендації.
  • Проведення навчань для вчителів та батьків із питань запобігання та реагування на булінг і кібербулінг, зокрема серед вразливих груп.
cyberbulling

 

cyberbulling

 

cyberbulling

 

 

Media Contacts

Nina Sorokopud

Chief of Communication

UNICEF in Ukraine

Tel: +380503882951

Примітка для редакторів

ЮНІСЕФ працює у всьому світі для подолання насильства у школах і навколо них. Ця робота включає організацію кампанії #ЗУПИНИТИнасильство та ініціативи Safe to Learn («Безпечне навчання») – партнерства між ЮНІСЕФ, Міністерством Сполученого Королівства з міжнародного розвитку, ЮНЕСКО, іншими учасниками Глобального партнерства з подолання насильства над дітьми та Глобальної ініціативи ООН з навчання дівчат.

Цього місяця, коли багато дітей повертаються до навчання у школі, відповідно до Маніфесту молоді #ЗУПИНИТИнасильство ЮНІСЕФ закликає батьків надавати допомогу заради того, щоб запобігати та #ЗУПИНИТИнасильство щодо дітей. Більше інформації можна отримати тут.

 

Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх.

Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org.

Стежте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

 

Про Спеціальну представницю Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей

Спеціальна представниця Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей – це незалежна активістка світового рівня у галузі запобігання та подолання всіх форм насильства щодо дітей. Зокрема вона займається забезпеченням виконання рекомендацій Дослідження проблеми насильства над дітьми, здійсненого під егідою Генерального секретаря ООН. Спеціальна представниця налагоджує партнерство та є каталізатором діяльності у всіх регіонах, сферах та обставинах, де може траплятися насильство над дітьми. Вона залучає політичну підтримку та мобілізує партнерів до дій заради збереження необхідного імпульсу та сприяння реалізації Порядку денного з питань сталого розвитку на період до 2030 року.

 

Про U-Report

U-Report – це система безкоштовного обміну повідомленнями, яка дозволяє будь-кому у будь-якій точці світу висловити свою думку з питань, які хвилюють. ЮНІСЕФ та його партнери розробили цю систему для збирання різних точок зору про найважливіші питання розвитку. U-Report сприяє процесам розвитку відповідно до пріоритетів громадян, допомагає реагувати на гуманітарні кризи та перетворює голоси на місцях на глобальні запити заради позитивних змін.

Підлітки та молоді люди можуть приєднатися до цієї платформи через SMS або соціальні мережі (Facebook, WhatsApp або Viber) і у такий спосіб брати участь в опитуваннях, висловлювати свої думки, підтримувати права дітей і працювати над поліпшенням умов життя у своїх громадах. Нині ця платформа об’єднала понад сім мільйонів U-репортерів із 60 країн світу.

Це опитування стало можливим завдяки багатьом тисячам дітей і молодих людей із різних куточків світу, які долучилися до нього як U-репортери. Опитування було проведене в червні 2019 року. Відповіді на запитання дали понад 170 тисяч респондентів із 30 країн.

Більше інформації про U-Report: www.ureport.in


Для отримання детальнішої інформації звертайтеся до

Хелен Вілі (Helen Wylie), ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, тел.: +1 917 244 2215, hwylie@unicef.org