ЮНІСЕФ: формування довіри до вакцин, подолання кризи в області психічного здоров'я молоді та усунення цифрового розриву — ось ключові можливості для дітей усього світу після пандемії

У відкритому листі про переосмислення світу після COVID-19 Виконавча директорка ЮНІСЕФ наголошує на п'яти уроках глобальної пандемії

17 Лютий 2021
Руки матері та новонароджена дитина
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 17 лютого 2021 року. В опублікованому сьогодні щорічному відкритому листі Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор заявила, що відновлення глобальної довіри до вакцин, розв’язання проблем психічного здоров'я і благополуччя молоді, протидія дискримінації, боротьба зі зміною клімату й усунення цифрового розриву являють собою найширші можливості діяти в інтересах дітей, які міжнародна спільнота отримала на тлі пандемії COVID-19.

У листі, публікацію якого приурочено до початку проведення в усьому світі урочистих заходів на честь 75-ї річниці заснування ЮНІСЕФ, пані Фор розповідає, у який спосіб світова спільнота може використати ключові можливості, які відкриває глобальна пандемія, для переосмислення ситуації і створення світу, більш придатного для дітей.

«На початку святкування 75-річчя ЮНІСЕФ ми згадуємо про те, що ця організація була створена в розпал чергової історичної кризи після Другої світової війни, — зазначає вона. — У ті дні можна було б опустити руки під вагою масштабних проблем, із якими стикнулися діти у зруйнованому війною світі. Однак ми відтворили те, що можна було відтворити. Ми побудували нові системи охорони здоров'я й соціального забезпечення по всьому світу. Ми перемогли віспу й поліомієліт. Ми створили Організацію Об'єднаних Націй. І ось історія знову апелює до нас».

Висвітлюючи питання про вакцини, пані Фор попереджає, що сумніви в необхідності вакцинації можуть дуже серйозно позначитися на нашій здатності впоратися з COVID-19. Навіть коли ми працюємо з урядами, партнерами й донорами, сприяючи закупівлям, транспортуванню й постачанню вакцин у всі регіони світу, нам необхідно формувати довіру до вакцин, щоб населення розуміло значущість та ефективність вакцинації. «За відсутності довіри вакцини є просто дорогими ампулами в лікарському кабінеті», — констатує Виконавча директорка ЮНІСЕФ.

Зупиняючись на темі психічного здоров'я, пані Фор зауважує, що COVID-19 зробив ситуацію з поширеністю психічних розладів серед дітей і молоді ще тривожнішою, і настійно закликає світову спільноту вживати додаткових заходів для її виправлення. «Країни мають забезпечити такі інвестиції у розв'язання цієї проблеми, яких вона заслуговує. Потрібно значно розширити роботу служб охорони психічного здоров'я та підтримку молодих людей у місцевих громадах і школах, а також розвивати програми щодо методів виховання, щоб гарантувати дітям із уразливих сімей необхідну підтримку й захисту в домашніх умовах», — впевнює вона.

У контексті питання про усунення цифрового розриву пані Фор вказує, як запровадження карантину в різних регіонах світу виявляє нерівність, яка неминуче виникає за розриву в цій області. На піку закриття більшості шкіл у 2020 році близько 30 відсотків школярів у світі не мали доступу до дистанційного навчання. У більшості країн трохи більше половини домашніх господарств мають доступ до інтернету. Це ті діти, які вже й так навряд чи отримають доступ до якісної освіти.

Лист містить заклик до переосмислення організації навчальних процесів й усунення цифрового розриву для створення умов для повсюдного використання цифрового інструментарію. Йдеться і про потребу розробити нову концепцію освіти і зробити крок у майбутнє.

Завершуючи свого листа, Генрієтта Фор підкреслила, наскільки важливо скористатися сприятливим моментом: «Міжнародна спільнота повинна підтримати заходи з інклюзивного відновлення, і першочергова увага має приділятися інвестуванню коштів в інтересах дітей. Цього року, коли ЮНІСЕФ відзначає 75-річчя своєї діяльності, переосмислюючи майбутнє для кожної дитини, закликаю об'єднатися навколо інтересів дітей і молодих людей із новим відчуттям невідкладності наших дій, створюючи можливості, запалюючи їхні мрії та підтримуючи їх протягом усього їхнього життя!»

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.