Українські діти за підтримки ЮНІСЕФ створили найбільшу розмальовку про свої права

01 Червень 2022
image
UNICEF

До Міжнародного дня захисту дітей ЮНІСЕФ зібрав дітей у 10 містах України, щоб створити найбільшу розмальовку про їх права.  Захід має на меті  нагадати, що права дітей — це пріоритет дорослих, а ще — діти заслуговують на дитинство попри складні часи. Подія одночасно проходила в Бучі, Вінниці, Гостомелі, Івано-Франківську, Кам’янець-Подільському, Львові, Полтаві, Тернополі, Черкасах та Ужгороді. До створення гігантської розмальовки приєдналися більше 1000 дітей та їх батьків

Війна в Україні призвела до руйнівних наслідків для дітей у масштабах та темпах, небачених із часів Другої світової війни. Щодня в Україні у середньому фіксують більше двох дитячих смертей і ще троє дітей зазнають поранення — здебільшого внаслідок нападів на населені пункти із застосуванням зброї вибухової дії. Загалом за даними ООН, з початку повномасштабної війни загинуло щонайменше 258 дітей та 399 дітей було поранено.

Війна спричинила гостру кризу у сфері захисту дітей. Діти наражаються на значний ризик розлучення із сім’єю, насильства, жорстокого поводження, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми.

Через військові дії та їх згубні наслідки три мільйони дітей в Україні та 2,25 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, потребують гуманітарної допомоги. Дві третини дитячого населення в Україні були змушені залишити свої домівки внаслідок бойових дій.

Ці діти терміново потребують безпеки, стабільності, якісних послуг, захисту та психосоціальної підтримки, особливо ті, хто перебуває без супроводу або був розлучений зі своїми сім’ями.

imagr
UNICEF

Гігантську розмальовку створювали  у дитячих точках “СПІЛЬНО”, які Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкриває по всій Україні разом із урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес партнерами для надання гуманітарної допомоги сім'ям з дітьми   

Зараз в Україні працює більше 100 точок та послуг під брендом “Спільно” для підтримки родин із дітьми, що постраждали від війни.  Точки були створені у містах із великою кількістю внутрішньо переміщених сімей, аби наблизити до них необхідні послуги.

На базі дитячих точок “Спільно”  родини з дітьми можуть отримати базові послуги, як от психологічну підтримку, консультацію соціального працівника, перевірити  вакцинацію  чи зареєструватися на участь у програмі грошової допомоги. Окрім того, працівники точок можуть надати інформацію та перенаправити до відповідних структур у разі потреби у більш конкретних соціальних послугах. 

image
UNICEF

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.