У Києві відкриється Барнахус - центр для дітей, що стали свідками або постраждали від насильства

16 Грудень 2021
Підписання меморандума
UNICEF

Київська міська державна адміністрація та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали Меморандум щодо створення в місті Києві Центру захисту та підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства.

Центр створюватиметься за міжнародною моделлю Барнахус. Його задача – створити дружні до дитини умови у процесі здійснення правосуддя. Міждисциплінарна команда спеціалістів забезпечуватиме дітям, які пережили насильство, і свідкам насильства дружню та ефективну допомогу при проведенні процесуальних дій у безпечному середовищі. Для організації комплексної допомоги до мультидисциплінарної команди залучені психологи, юристи, соціальні працівники, медики, які разом працюють, аби надати екстрену допомогу та запобігти подальшій травматизації дитини.

Місто Київ приєднується до ініціативи ЮНІСЕФ та імлементуватиме цю стратегічну модель, яка в перспективі слугуватиме національною моделлю спеціалізованих послуг для дітей.  

Марина Хонда та Мурат Шахін
UNICEF

«ЮНІСЕФ вдячний місту Києву за лідерство у процесі організації дружнього до дітей правосуддя. Посилення міжсекторальної взаємодії допоможе попереджати або виявляти на ранньому етапі і відповідно реагувати на випадки насильства щодо дітей. Роль міського врядування э ключовою у досягнення цією цілі. ЮНІСЕФ надаватиме свою експертизу та підтримку необхідну для запровадження моделі Барнахус у Києві», – зазначив Мурат Шахін, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

«Місто Київ приєднується до ініціативи ЮНІСЕФ та реалізовуватиме модель Барнахус, яка в перспективі може стати національною моделлю спеціалізованих послуг для дітей. З початку року в Києві постраждали від насильства, або стали його свідками - 2917 дітей. Барнахус - звична практика по роботі з дітьми, які постраждали від насильства в європейських країнах. Перевага цього закладу в тому, що крім дружнього опитування дітей, постраждалі тут також можуть отримати психологічну і навіть медичну допомогу. Ми вже знайшли відповідне приміщення та заклали кошти для створення такого закладу. Але головне - це методологія. І я вдячна ЮНІСЕФ за те, що вони долучаються до впровадження цієї системи в Києві», – прокоментувала Марина Хонда, заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

ЮНІСЕФ вітає ініціативу Київської державної адміністрації щодо посилення партнерства та координації між секторами та відомствами щодо захисту дітей-жертв та свідків насильства.

Як зазначено в Меморандумі, ЮНІСЕФ готовий надати необхідну технічну експертизу та підтримку для впровадження моделі Барнахус в місті Києві.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.