ЮНІСЕФ допоможе відкрити перший в Україні центр для дітей, які постраждали від насильства

20 Грудень 2020
image
UNICEF/UN0220714/Babajanyan

В Україні з’явиться пілотний центр Барнахус для дітей, які постраждали від насильства, або стали свідками насильства. Перший центр відкриється на Вінниччині спільними зусиллями Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Вінницької обласної державної адміністрації та Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я», а також як результат узгодженої роботи членів Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх - Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства соціальної політики  Офісу Генерального прокурора, Верховного Суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Координаційного центру з надання правової допомоги та Національної поліції. 

Завдання центру - надати необхідну підтримку дитині, що стала свідком або постраждала від насильства. Йдеться у першу чергу про психологічну, медичну, соціальну і юридичну підтримку. Разом із тим, спеціалісти центру будуть сприяти правосуддю дружньому до дитини - створювати максимально дружнє та нетравматичне середовище, у якому дитина зможе надати повну інформацію, необхідну для розслідування.

Центр створюється за моделлю Барнахус, що в перекладі з шведської означає “будинок для дитини” - європейський зразок центру по роботі з дітьми, які постраждали від насильства. Його ідея полягає у міждисциплінарності - для захисту прав дитини разом працюють спеціалісти різних сфер - поліцейські, слідчі, судді, прокурори, адвокати, соціальні працівники та інші. Спеціалісти в межах пілотного проєкту проходять спеціальне навчання по роботі із дітьми, які пережили насильство, та безпосередньо по роботі в межах моделі Барнахус. Залучені сторони вже підписали Меморандум про створення центру, а 18 грудня завершився перший тренінг для спеціалістів з Вінницької області. 

Проблема насильства щодо дітей наразі стає особливо актуальною і через карантинні обмеження. Ми сподіваємося, що впровадження моделі Барнахус поряд з іншими ініціативами ЮНІСЕФ, допоможе захистити права дітей. 

 

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.