Київ і ЮНІСЕФ починають спільну кампанію з пошуку прийомних батьків і патронатних вихователів

06 Грудень 2021
image
UNICEF

З нагоди 75-ї річниці ЮНІСЕФ місто Київ і ЮНІСЕФ в Україні запустили спільну інформаційну кампанію, аби розказати про альтернативні сімейні форми догляду та виховання дітей та знайти сім’ї, які готові прийняти дітей. Ідеться про прийомні родини, патронатні родини, дитячі будинки сімейного типу тощо.

Рекрутинг сімей, які готові відкривати альтернативні сімейні форми, починають в рамках спільного проєкту із трансформації будинків дитини у місті. 

До події долучились Віталій Кличко, міський голова Києва, Філіп Корі, заступник директора регіонального представництва ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії, а також Яніс МакДевід, мотиваційний спікер з Німеччини, амбасадор ЮНІСЕФ. 

«Тільки за останніх 3 роки в столиці створили 8 нових дитячих будинків сімейного типу та 5 прийомних сімей. Створили також 3 патронатних сім’ї, які надають послуги тимчасового влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Також у Києві працює міський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми ухвалили рішення і про створення Київського міського центру підтримки дітей та сімей. А наступного року будуть створені ще 2 нових дитячих будинки сімейного типу. Зроблено чимало. Найдорожчим та найважливішим в житті кожної дитини є сім’я. Але 180 дітей в столиці все ще потребують нашої допомоги в забезпеченні їх права на родину. Для цього нам необхідно знайти потенційні родини, небайдужих батьків, готових взяти на виховання дітей, які потрапили у складні життєві умови. Тому проєкт, який ми сьогодні презентуємо разом з ЮНІСЕФ, є дуже актуальним і важливим”, - підкреслив Віталій Кличко.

image
UNICEF

У 2021 році майже 2,5 тисячі дітей до 4 років по всій Україні перебувають у будинках дитини. Водночас міжнародні стандарти закликають, аби діти раннього віку росли тільки у сімейних формах. Упровадження цих стандартів вимагає багатосторонньої роботи: з одного боку, розвитку соціальних послуг, з іншого – альтернативних сімейних форм виховання. 

Проєкт ЮНІСЕФ передбачає як підвищення спроможності соціальних працівників, так і збільшення обізнаності про альтернативні сімейні форми виховання.  

“Ми віримо, що саме мери мають силу зробити зміни в контексті соціальної інклюзії та захисту права дитини на сім'ю. Адже на локальному рівні простіше ідентифікувати дітей, які потребують підтримки. ЮНІСЕФ продовжить підтримувати ваші зусилля у захисті прав дітей”, - сказав Філіп Корі, заступник директора регіонального представництва ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії.

image
UNICEF
Мурат Шахін, Голова предстваництва ЮНІСЕФ в Україні та Філіп Корі, заступник директора регіонального представництва ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії,

“Турбота змінює” і “Кожна дитина має право жити в турботливій сім'ї” – під такими гаслами стартувала кампанія. 

В ідеї кампанії використали цитати із реальних щоденників, які ведуть патронатні вихователі і прийомні батьки. 

“За 5 місяців Назар став більш впевненим і живим. Раніше він мало говорив і малював тільки чорними кольорами. Тепер він малює в кольорах і розказує мені про свої успіхи у школі”, йдеться у записі зі щоденника однієї з мам. 

Головний символ кампанії – фігура чоловічка, що змінює колір з чорного на блакитний. Себто малюнок набуває кольорів, коли про дитину піклуються, допомагають їй, виказують турботу й підтримку. Так, дитина змінюється. 

Експертне наповнення інформаційної кампанії розробили у співпрацюючи з фахівцями Київської міської служба у справах дітей та сім'ї. 

Дізнатися більше про альтернативні сімейні форми виховання можна тут https://familycare.org.ua/

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.