ЮНІСЕФ презентував план роботи на сході України на 2020–2021 роки

28 Липень 2020
image
UNICEF

Заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл зустрілася з представниками Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, щоб обговорити діяльність ЮНІСЕФ на сході України в 2020–2021 роках.

У 2020 році з 7,8 мільйона доларів США, запланованих для виділення у відповідь на наслідки пандемії COVID-19 на сході України, ЮНІСЕФ уже зібрав 7 мільйонів. Ця сума зібрана на додачу до 4,7 мільйона доларів США з 9 мільйонів, призначених для покриття гуманітарних потреб постраждалих від конфлікту сімей, та 10 мільйонів доларів США, які скеровуються цього року на програми з відновлення та розвитку, впроваджувані в двох постраждалих від конфлікту областях.

image

 

«ЮНІСЕФ надає психологічну підтримку сотням тисяч дітей, молодих людей та їхнім родинам на сході України, а також проводить просвіту щодо мінної небезпеки й запобіганню насильству. Окрім того, ЮНІСЕФ допомагає ремонтувати пошкоджені школи та дитячі садки, поставляє життєво необхідну воду та гігієнічні засоби, а також здійснює ремонт об’єктів водопостачання. У відповідь на наслідки пандемії COVID-19 ЮНІСЕФ мав змогу терміново закупити медичні, захисні та гігієнічні засоби для лікарень на сході України, — зазначила Лора Білл, заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. — Координація з місцевою владою є ключовою умовою, оскільки ЮНІСЕФ допомагає уряду розв'язувати нагальні питання, які стосуються дітей».

image

 

«У цей складний час допомога міжнародних організацій є невід’ємною частиною спільної роботи задля миру та здоров’я мешканців Донецької області. Ми високо цінуємо діяльність Дитячого фонду ООН у забезпеченні нормальних умов життя мирного населення, яке потерпає від збройного кофлікту на сході України, у реалізації соціальних програм (захист прав дітей, здоров’я і харчування), а також у забезпеченні регіону питною водою», - підкреслив перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз.

Під час заходу очільник Луганщини, Сергій Гайдай наголосив: «З боку обласної влади, Фонд може розраховувати на усебічну підтримку гуманітарної місії, а також готові дослухатися до пропозицій та рекомендацій представників міжнародної партнерської організації».

image

 

План роботи ЮНІСЕФ на 2020–2021 роки включає зусилля з покращення доступу до соціальних послуг для вразливих сімей із дітьми та сімей із дітьми з інвалідністю, забезпечення доступу до сімейного піклування для дітей, які залишилися без батьківської опіки.

ЮНІСЕФ продовжує працювати над підвищенням спроможності органів місцевої влади реалізовувати дружню до дитини бюджетну політику, вибудовувати систему правосуддя, дружню до дитини, створювати інклюзивне, безнасильницьке освітнє середовище для всіх.

ЮНІСЕФ надалі забезпечуватиме безперебійне водопостачання та водовідведення, підтримуючи публічні підприємства сфери централізованого водопостачання та громади у постраждалих від конфлікту регіонах, у тому числі для розв’язання екологічних проблем, сталого управління водними ресурсами та відходами у районах, найсильніше зачеплених конфліктом.

Цього року робота ЮНІСЕФ на сході України ще більше активізувалася у зв'язку з пандемією COVID-19. Діяльність Дитячого фонду ООН тут спрямована зокрема на покращення якості послуг ланки первинної медицини, навчання медичного персоналу, а також на забезпечення лікарів медичними засобами та обладнанням.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій,  докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та нашу роботу на користь дітей можна знайти на сайті https://www.unicef.org/ukraine/

Підтримуйте ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.