Для ефективного зберігання вакцин ЮНІСЕФ забезпечив 1000 пунктів вакцинації в Україні найсучаснішим холодильним обладнанням

12 березня 2024
Медсестра клініки "Сімейний Лікар" у Відрадному відкриває холодильник для зберігання вакцин, наданий ЮНІСЕФ та партнерами.
UNICEF
Медсестра клініки "Сімейний Лікар" у Відрадному відкриває холодильник для зберігання вакцин, наданий ЮНІСЕФ та партнерами.

12 березня 2024 року. Із грудня 2023 року по лютий 2024-го Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передав у 23 області України майже 1400 спеціальних холодильників для зберігання вакцин, закуплених коштом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

На сьогодні завдяки зусиллям ЮНІСЕФ і USAID, а також за підтримки Світового банку та ініціативи COVAX близько 95% закладів охорони здоров'я й майже 80% пунктів щеплень в Україні оснащені сучасним обладнанням системи холодового ланцюга та електронними реєстраторами для моніторингу температури. 

«Обов'язковою передумовою ефективності вакцин є їхнє належне транспортування та зберігання завдяки інфраструктурі холодового ланцюга світового стандарту, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Нова велика партія холодильників, доставлена в Україну, — це ще один великий крок на шляху до належного оснащення пунктів вакцинації по всій країні. Підкреслю, що це обладнання дозволить медичним закладам в Україні бути краще підготовленими до можливих перебоїв із електропостачанням».

Image
UNICEF

У разі відключення від електроживлення це холодильне обладнання здатне впродовж трьох днів підтримувати належну для зберігання вакцин температуру. Це особливо важливо в умовах війни, що триває, адже робота системи охорони здоров'я вже неодноразово була загрожена через обстріли енергоструктури.

ЮНІСЕФ підтримує Україну в оновлені системи холодового ланцюга згідно міжнародних стандартів. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНІСЕФ та інші профільні організації, що спеціалізуються на питаннях імунізації, рекомендують використовувати стандартизоване обладнання для ефективного зберігання вакцин.

«Імунопрофілактика населення – це постійний пріоритет для сфери охорони здоров’я. На рівні країни триває процес переоснащення системи “холодового ланцюга” з урахуванням дотримання міжнародних стандартів. Вже замінено 95% холодового обладнання: холодильників, морозильників та холодильних камер, яке використовується для вакцинального циклу, починаючи від складів національного рівня, складів та холодових кімнат на базі обласних центрів контролю та профілактики хвороб та на рівні закладів охорони здоров'я. Попри повномасштабну війну МОЗ за співпраці з міжнародними партнерами забезпечує безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області, щоб новонароджені могли отримати всі обовʼязкові щеплення у пологовому, діти та дорослі — зробити їх у сімейного лікаря чи пункті вакцинації. Ці послуги якісні, доступні та безоплатні для пацієнтів», – зазначив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Image
UNICEF

Задля підтримки цієї ініціативи ЮНІСЕФ навчає медичний персонал, відповідальний за зберігання і транспортування вакцин, користуватися новим обладнанням. Загалом у 2022–2023 роках ЮНІСЕФ провів 139 тренінгів, організованих за підтримки Світового банку, USAID та ініціативи COVAX, завдяки яким близько 5000 медичних працівників по всій Україні отримали знання з управління вакцинами та холодовим ланцюгом.

Image
UNICEF

Довідка

ЮНІСЕФ співпрацює зі Світовим банком, альянсом GAVI та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) задля покращення інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Вже закуплено й доставлено майже 6600 холодильників та морозильних камер, які забезпечують ефективне зберігання вакцин у закладах охорони здоров’я й пунктах вакцинації. ЮНІСЕФ за власні кошти та коштом USAID також закупив 36 автомобілів для транспортування вакцин із національного складу та обласних центрів у пункти вакцинації. 

Впродовж 2023 року та на початку цього ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив майже 3 мільйони доз вакцин (проти поліомієліту, дифтерії-кашлюка-правця, кору-паротиту-краснухи, гемофільної інфекції типу b (Hib), Covid-19, гепатиту А) за підтримки урядів Японії, Нідерландів і Франції та міжнародної ініціативи COVAX. Окрім того, ЮНІСЕФ доставив майже 6,2 мільйона шприців для вакцинації.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.