7000 українців погодилися підтримати людей на самоті під час пандемії COVID-19

04 Грудень 2020
image

 

Близько 7000 молодих волонтерів відгукнулися на заклик Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Української Волонтерської Служби (УВС) підтримати людей, які опинилися на самоті під час пандемії COVID-19. З початку карантину вони здійснили 15,000 телефонних дзвінків людям літнього віку, а також людям із інвалідністю, багатодітним батькам — усім, хто звернувся за підтримкою, — в межах проєкту “Мій телефонний друг”. 

В Україні проживають 2,6 мільйона осіб із інвалідністю та 740 тисяч пенсіонерів-одинаків — для них та для багатьох інших обмеження контактів та самоізоляція стали справжнім випробуванням. 

У червні 2020-го за підтримки Міністерства соціальної політики України ЮНІСЕФ та УВС запустили проєкт “Мій телефонний друг”. Проєкт уже об'єднав близько 7000 волонтерів з усієї України навколо телефонного волонтерства та шукає більше людей, яким може знадобитися телефонна підтримка. 

Для телефонних друзів, із якими спілкуються волонтери, щотижневі дзвінки стали можливістю поділитися власним життєвим досвідом та дізнатися більше про сучасну молодь. «Це як ковток свіжого повітря для самотніх людей, які ще до початку пандемії потребували спілкування. Мій телефонний друг Сашко допомагає зрозуміти, що відбувається поза моєю хатою, бо вийти з дому я не можу. Він пояснив, як можна оплатити комуналку онлайн», — розповідає про свою участь у проєкті пані Галина з Донецької області. 

За результатами опитування U-Report, від початку пандемії 59% активних молодих людей почали менше волонтерити або зовсім припинили свою участь у волонтерській діяльності. Для них “Мій телефонний друг” —  це можливість залишатися активними під час пандемії та змінити життя самотньої людини на краще. 

«Молодь може відіграти важливу роль у подоланні наслідків пандемії. Наше завдання — дати їм необхідні інструменти для цього», — зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер. «Найбільша цінність проєкту для молодих людей полягає в можливості побачити світ очима людини, яка має за плечима інший, більший досвід», — додала Анна Бондаренко, керівниця Української Волонтерської Служби.

Щоб знайти телефонного друга для себе або для знайомої людини, телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію за номером 0 800 202 147 (з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 20:00). Щоб стати волонтером проєкту, потрібно зареєструватися на сайті https://befriend.volunteer.country/

Проєкт реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами проєкту вже стали Міністерство молоді та спорту, Міністерство соціальної політики та Суспільне Мовлення. 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.