57 громадських організацій, що захищають права дітей з інвалідністю, об’єднаються в проєкті ЮНІСЕФ і Центру «Джерело»

22 Листопад 2022
Image
UNICEF

Мета спільного проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Львівського центру реабілітації «Джерело» — об’єднати, посилити спроможність і голоси батьківських організацій. Усе — щоби підтримувати дітей з інвалідністю, якісно представляти їхні інтереси та права під час війни. Представники організацій проходитимуть спеціальне кваліфіковане навчання.

Загалом організатори отримали 74 заявки від охочих взяти участь у проєкті. 57 громадських організацій відповідають визначеним критеріям, а отже, допущені до участі в проєкті.

Йдеться про організації, що захищають права дітей з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами та їхніх сімей, з 20 областей України: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька й Черкаська.

Відібрані батьківські організації, а також ті, які очолюють жінки з інвалідністю, об’єднаються, щоби пройти навчання. Усе — щоби посилити адвокаційний потенціал та організаційні спроможності своїх організацій, вивчити найкращі практики соціальних послуг для дітей з інвалідністю, зрозуміти особливості надання послуг для дітей з інвалідністю під час війни.

Такі знання дадуть змогу організаціям краще та якісніше представляти інтереси дітей з інвалідністю, особливими освітніми потребами та їхніх сімей.

Зважаючи на досвід учасників, їх розділили на дві групи. Уже наступного тижня перша група пройде стартовий очний модуль навчання у Львові, далі тренінги відбуватимуться в онлайн-форматі. Тоді як у грудні такі ж навчальні модулі пройде друга група учасників.

Зрештою, організації-учасниці проєкту візьмуть участь у конкурсі мінігрантів на реалізацію своїх адвокаційних ініціатив.

Проєкт впроваджується в межах «СПІЛЬНО» — програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоби надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми.

Проєкт реалізується за підтримки Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю  UNPRPD, уряду Японії, Німецької установи для відбудови KFW.

Контакти для медіа

Деміен Ранс
Керівник відділу комунікацій та адвокації
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: drance@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.