3758 шкільних рюкзаків, розкладених перед будівлею Організації Об’єднаних Націй, свідчать про масштаби дитячої смертності в конфліктах у 2018 році

Саме тоді, коли діти в багатьох країнах світу повертаються до навчання у школі, ЮНІСЕФ закликає посилити захист дітей, що живуть в умовах конфлікту.

08 September 2019
image
UNICEF

Нью-Йорк, 8 вересня 2019 року. Сьогодні в Нью-Йорку була представлена інсталяція ЮНІСЕФ, яка наочно демонструє масштаби смертності дітей у зонах конфліктів у 2018 році. Це моторошна картина: 3758 шкільних рюкзаків розкладені рядами, неначе могили на кладовищі. Кожний рюкзак позначає безглузду втрату одного молодого життя через конфлікт.

image

Інсталяція, яка залишатиметься перед будівлею ООН до 10 вересня, – це послання світовим лідерам саме тоді, коли діти у багатьох країнах світу повертаються до навчання у школі, і лише за кілька днів до проведення щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН. Після того, як інсталяція буде розібрана, ЮНІСЕФ спрямує ранці на підтримку освіти дітей.

«Рюкзаки ЮНІСЕФ завжди були символом надії та можливостей у дитинстві, – наголосила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе. – За два тижні світові лідери, що зберуться на Генеральній Асамблеї ООН, відзначать 30-ту річницю Конвенції про права дитини. Ця інсталяція покликана нагадати їм про цінність дитячих життів».

Відповідно до Щорічної доповіді Генерального секретаря ООН щодо дітей та збройних конфліктів за 2019 рік, у минулому році в зонах конфліктів було вбито або поранено понад 12 тисяч дітей – це найбільша кількість відтоді, як Організація Об'єднаних Націй почала збирати та оприлюднювати такі жахливі дані. Йдеться лише про перевірені випадки – реальна кількість дитячих смертей і поранень, імовірно, буде значно більшою. За підрахунками ЮНІСЕФ, у чверті випадків діти втратили життя.

Діти платять найвищу ціну в конфліктах, що продовжуються в Афганістані, Ємені, Південному Судані, Сирії, Сомалі, Центральноафриканській Республіці та багатьох інших країнах. Найбільше дитячих жертв у збройних конфліктах спричиняє постійне масштабне використання вибухової зброї, зокрема повітряних атак, мін, мінометів, саморобних вибухових пристроїв, ракетних атак, касетних боєприпасів та артилерійських обстрілів.

В Україні, за даними Моніторингової місії ООН, з 14 квітня 2014 року до 6 вересня 2019 року у зв’язку з конфліктом на Сході було зафіксовано 517 жертв серед дітей. Серед них – 147 дітей було вбито (98 дівчат і 49 хлопців) та ще 370 дітей було поранено (225 хлопців, 127 дівчат та 18 дітей, стать яких лишається невідомою).

Минулого року через конфлікт в Україні загинуло 8 дітей – 6 хлопців та 2 дівчат. Із них, три дитини - дві дівчинки і один хлопець – загинули від обстрілів, чотири хлопці загинули від мін, а ще один хлопець – від вибуху ручної гранати

«На цьому тижні багато дітей по всьому світу повертаються до шкільної лави, і ми звертаємо увагу на те, що тисячі дітей загинули в зонах конфліктів. Про них завжди пам’ятатимуть у їхніх домівках, класах і громадах, – зазначила Генрієтта Форе. – Великі здобутки в інтересах дітей за останніх 30 років засвідчують, як багато ми можемо зробити, якщо матимемо політичну волю поставити дітей на перше місце».

Media Contacts

Nina Sorokopud

Chief of Communication

UNICEF in Ukraine

Tel: +380503882951

Multimedia content

image

Інсталяція ЮНІСЕФ еперд штаб-квартирою ООН наочно демонструє масштаби смертності дітей у зонах конфліктів у 2018 році.

 

Примітки для редакторів

Завантажити відеоматеріали високої якості для підготовки сюжетів можна тут.

Фото інсталяції будуть доступні тут з 10:30 за північноамериканським східним часом 8 вересня 2019 року.

Дізнатися більше про глобальну кампанію ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство можна тут.

ЮНІСЕФ та його партнери працюють у зонах конфліктів, щоб забезпечити допомогу, яка рятує життя, та довгострокові рішення для дітей та сімей, які опинилися під перехресним вогнем. Дізнайтеся більше тут.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності захищає права та інтереси всіх дітей у всьому світі. Разом із партнерами ми працюємо в понад 190 країнах світу, щоб утілити ці зобов’язання у практичні дії, прикладаючи особливих зусиль для допомоги найбільш вразливим дітям.

Для отримання детальнішої інформації звертайтеся до

Джорджини Томпсон (Georgina Thompson), ЮНІСЕФ у Нью-Йорку; тел.: +1 917 238 1559, gthompson@unicef.org