ЮНІСЕФ доставив понад 200 тисяч доз вакцини проти COVID-19 в Україну у межах ініціативи COVAX

29 Листопад 2023
Image
UNICEF

Київ, 29 листопада, 2023 — Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 203 тисячі доз оновленої вакцини Pfizer, специфічної проти штаму коронавірусу «Омікрон» та його варіантів. Чергове постачання відбулося у межах міжнародної ініціативи СOVAX. Зробити щеплення цією вакциною можуть зокрема і діти від 12 років.

Коронавірус –  високозаразне захворювання із потенційно довготривалими наслідками та високою летальністю. За даними МОЗ, за перший тиждень листопада 2023, в Україні зафіксували понад 9000 нових випадків зараження.

«Щоби захистити сім’ю та всю громаду від COVID-19, вакцинуйтеся самі, зробіть щеплення дітям та подбайте про те, щоби щеплення отримали старші родичі, бо вони в групі ризику. Вакцини, доставлені ЮНІСЕФ, схвалені ВООЗ і мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації і смерті», — наголосив Мунір Маммадзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Важливо вакцинувати дітей із груп ризику: 

  • дітей з хронічними захворюваннями, як-от астма, цукровий діабет, захворюваннями серця 
  • дітей з ожирінням

«Омікронспецифічна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон”. Зараз територією України циркулює понад 13 штамів "ковіду", тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації це відхилення від штаму "Омікрон", який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації від COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області, тому закликаю усіх подбати про здоров’я та посилити імунітет, особливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, старшим за 60 років», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Image
UNICEF

Коронавірус становить особливу небезпеку для людей старших за 60 років та/або з хронічними захворюваннями: бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо. Саме тому родини, які проживають на одній території з людьми похилого віку чи людьми із груп ризику мають щепитися від COVID-19 якомога швидше.

Негайна вакцинація рекомендована медичним працівникам, які щодня контактують з пацієнтами,  відтак, піддаються ризику зараження  і можуть заразити пацієнтів.

Отримати щеплення можна у кабінетах щеплень у медзакладах охорони здоров’я первинної ланки та у 22 центрах масової вакцинації. Вакцинуватися від COVID-19 можна в один день з сезонною вакцинацією від грипу.

Оновлені вакцини від COVID-19 доставлені ЮНІСЕФ у межах COVAX. Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу.

ЮНІСЕФ продовжує постачати життєво важливі вакцини в Україну, щоб зміцнити можливості системи охорони здоровʼя країни та забезпечити вакцинацію.

 

# # # # 

Примітки для редакторів

У 2022 та 2023 роках для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив понад 2,89 мільйона доз вакцин (проти поліомієліту, гепатиту В, дифтерії-правця для дітей та дорослих, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ для профілактики туберкульозу, п'ятивалентну вакцину, вакцину проти сказу).

Окрім того, ЮНІСЕФ посилює національну систему холодового ланцюга на всіх рівнях — від національних та регіональних складів до пунктів вакцинації.  

  • ЮНІСЕФ у межах ініціативи COVAX придбав 26 холодильних камер для встановлення на національному та обласному рівнях для зміцнення ланцюга імунізації. 
  • Для забезпечення якісного зберігання вакцин у пунктах щеплення за кошти Світового банку було закуплено майже 5200 холодильників та морозильних камер, які наразі встановлюються.  
  • Щоб уможливити доступ до вакцин, зокрема у постраждалих від війни регіонах, ЮНІСЕФ за власні кошти і кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) придбав 36 фургонів-рефрижераторів для перевезення вакцин із центральних складів в обласні центри, а звідти — до пунктів щеплення.  
  • Крім того, по всій Україні були розподілені закуплені термосумки та термоконтейнери для зберігання та транспортування вакцин — їх отримали понад 2500 пунктів вакцинації та 800 мобільних бригад. 

Також у 2023 році ЮНІСЕФ вже доставив майже 6,2 мільйона шприців для забезпечення процесу вакцинації. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.