Молодь хоче реалізовувати власні ідеї: результати Премії дітей та молоді “Найкраща ініціатива громади 2020”

23 Листопад 2020
image
UNICEF

До Всесвітнього дня дітей Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів церемонію нагородження Премії дітей та молоді “Найкраща ініціатива громади 2020”. Вперше самі діти та молодь оцінювали проекти місцевих рад та визначали, який з них найбільше відповідає інтересам дітей та молоді. Премія ініційована ЮНІСЕФ у партнерстві із Міністерством молоді та спорту України. 

Серед 70-ти громад, які подалися на участь у конкурсі, молодь обрала переможцем ту, яка створила можливості для реалізації ідей молоді. Перемогу здобув Доброслав Одеської області із “Ярмарком молодіжних проектів”, у ході якого місцева рада відібрала 13 проектів з усієї області та знайшла фінансування на їх реалізацію у своїй громаді.

Друге місце посів Львів із 24-годинним фестивалем “МолоДвіж/Not Wasted” - першим великим заходом міста, проведеного після карантину із дотриманням усіх вимог безпеки. Третє місце також виборов Львів та його ініціатива “Колискові для Олекси” - інклюзивний проект, який привертає увагу до проблем дітей з аутизмом. 

Журі у складі представників молодіжних та дитячих дорадчих рад самостійно вивело критерії, за якими оцінювало проекти. 

  1. Можливість масштабування та повторення проекту.
  2. Новизна та актуальність проекту (для дітей, молоді і громади в цілому)
  3. Залучення партнерів (чи вдалося залучити до проекту бізнес, громадські організації, інші організації і установи)
  4. Взаємодія влади із молоддю (чи залучалась молодь до планування, організації та реалізації проекту)
  5. Чи реалізована мета і завдання проекту
  6. Масштаб проекту у співвідношенні до розмірів громади/міста (наскільки проект вплинув на мешканців громади)

Проекти, за які проголосувала молодь, є відображенням актуальних для них проблем і мають стати для громад дороговказом при плануванні молодіжної та дитячої політики. 

Більше про Премію тут.

Премія дітей та молоді впроваджується у рамках ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”. Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство розвитку громад і територій України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство культури, молоді та спорту України; Уповноважений Президента України з прав дитини; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

 

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +38 095 934 62 41
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.